Príbeh o dvojročnom dievčatku, ktoré otec Jozef Kurák v júli 2015 nešťastne zabudol v aute a ono v ňom zomrelo, pozná celé Slovensko. Na obrovskú tragédiu stačila chvíľka, jedno dôležité rokovanie vo firme, kam sa inak starostlivý a príkladný rodič ponáhľal. Dcérka sa v ten deň mala ísť hrať medzi rovesníkov do škôlky, ale spokojne zaspinkala na zadnom sedadle. A už sa viac nezobudila… Malý anjelik v rozpálenom vozidle, kde teplota mohla vystúpiť nad 60 stupňov Celzia, nemal šancu. Spiaca Kristínka podľa vyšetrovania v priebehu polhodinky plynule prešla do stavu prehriatia, úpalu a smrti následkom zlyhania centrálneho nervového systému mozgu.

Keď Jozefovi poobede volala jeho manželka, mamička princeznej, s otázkou, kde je dcérka, už bolo neskoro. Vydesený otec utekal k autu, ale už bola v nebíčku. O rok a pol sa tam pobral za ňou aj on. Od žiaľu mu puklo srdce.

Neochránil si dieťa

Ešte pred nebeským súdom ho riešil aj ten pozemský, ktorý mu udelil trest odňatia slobody v trvaní dvoch rokov s odkladom výkonu trestu na dva roky. Slová Kuráka v pojednávacej miestnosti vháňali slzy do očí. „Stále neviem nájsť ten okamih, kedy sa všetko pohlo tým nesprávnym smerom. Nevidím ten moment, ktorý by sa dal spojiť s nedbanlivosťou. Cítim vinu za to, že som nedokázal ochrániť svoje dieťa, cítim vinu za to, že k tomu došlo,“ žialil Jozef.

„Bez ohľadu na rozsudok, ktorého dôsledky časom pominú, budem musieť s tým, čo sa stalo, žiť ďalej. Tá hrôza už zostane navždy,“ uviedol vtedy na súde zlomený muž, ktorého napokon našli v decembri 2016 bez známok života na ceste medzi Pohranicami a Malantou neďaleko Nitry. Príšerná predstava, čím si museli pozostalí prejsť. Mnohí totiž otca odsudzovali a nemali preňho pekného slova…