Titul najťažší muž na svete drží Jon Brower Minnoch. Treba dodať, že je to rekord posmrtný, umrel iba štyridsaťjedenročný. Treba však povedať aj to, že on trpel vzácnou chorobou, keď organizmus zadržiava vodu. Pri výške 185 cm sa preto vyšplhal až na 635 kíl! Napokon síce pod lekárskym dozorom dokázal schudnúť 400 kíl, po čase však opäť pribral a jeho telo meganadváhu nevydržalo.

Aj Manuel Uribe je so svojimi 590 kilami v Guinnessovej knihe rekordov. On však priznal, že na vine nie je choroba, ale milované hranolčeky, hamburgery a vyváženie sa autom. Keď sa vykŕmil do astronomických rozmerov, opustila ho žena. Vtedy schudol dvesto kíl, našiel si novú lásku, dokonca sa zase oženil. Stále však bol taký obézny, že nedokázal chodiť, aj na svadbu ho muselo odviezť nákladné auto v špeciálne vystuženej posteli. Manželské šťastie mu dlho nevydržalo, štyridsaťosemročný umrel na zlyhanie srdca. Mŕtva je aj najtučnejšia žena sveta. Carol Ann Yager. Vážila 544 kíl a umrela v 34 rokoch na zlyhanie orgánov. Pritom tiež napokon začala chudnúť, má dokonca rekord rýchlostný, 236 kíl zhodila za tri mesiace.

Nakŕmte nás!

Hoci držitelia tučných rekordov sú mŕtvi, stále majú nasledovníkov. Najťažšou ženou sveta sa napríklad túžistať Lilith the Cenobite (26) z Azorských ostrovov. Je členom komunity, ktorá považuje obezitu a kŕmenie za sexuálny fetiš. Zatiaľ má však „len“ necelých 189 kilogramov. Rovnaký kult vyznávala aj Monica Riley, ktorá pred časom šokovala svet zábermi, ako jej priateľ nalieva do krku mixované jedlo lievikom, aby dokázala zhltnúť dennú normu 10 000 kalórií. Lenže keď mala 320 kilogramov, rozhodla sa stať matkou. Musela však brať trojnásobnú dávku liekov na vysoký tlak. Možno aj ony spôsobili, že dcérka sa narodila predčasne, iba dvojkilová s vážne poškodeným srdcom. Až vtedy sa matka naozaj začala kajať a tvrdí, že bude dbať na to, aby jej dieťa malo správnu stravu.

Anketa
Mali ste niekedy problémy s vysokou hmotnosťou?
  • 44%
  • 56%