Tatiana Opaterová (39) z Námestova sa stará o syna, ktorý je v bdelej kóme. Richard sa pritom narodil ako zdravé dieťa. Naučil sa sedieť aj chodiť, štebotal, chytal do rúk veci. „Akurát sme sa smiali, že nevie trafiť do bránky pred domom, ktorú sme mali za rohom. Vždy išiel rovno!“ povedala nám v septembri pani Opaterová.

Pravidelné cvičenie pomáha dnes už čoskoro dospelému Richardovi pomaličky sa posúvať dopredu.
Zdroj: Ján Dzúr

Etapy v nemocniciach

Neskôr sa ukázalo, že jej vtedy trojročný chlapček mal v hlave tumor veľký ako pomaranč! Nasledovali životné etapy v nemocniciach, ktoré rodine vracali a opäť brali nádej. V jeseni roku dvetisíc pätnásť Richard Opatera mame pošepol, že do takého krásneho rána sa ešte nezobudil.

Vyvetrá sa na turistike

„Krátko na to ostal bezvládne ležať,“ vzlykne si pani Tatiana. Richard ostal v bdelej kóme, mama sa od syna nepohla šesť rokov.  No neľutuje sa, z jej slov srší humor a dobrá nálada. Po článku v Šarme vďaka tomu zožala vlnu obdivu aj od množstva neznámych ľudí. „Necítim sa výnimočná, robím len to, o čom si myslím, že je správne,“ prezradila nám teraz Tatiana, ktorá – ak má pár hodín času – vyvetrá si hlavu na turistike s kamarátkami. Hoci výnimočná sa necíti, jej príbeh takým je. Na našom webe patril vlani k najčítanejším...