Boeing, ktorý smeroval z letiska v etiópskom meste Addis Adeba do kenského Nairobi, sa zrútil po šiestich minútach na zem. Podľa dostupných informácií vedela posádka, že niečo nie je v poriadku a takmer okamžite sa chcela vrátiť. Žiaľ, bolo neskoro. Nikto pád na zem neprežil.

PÁD LIETADLA v Etiópii: Martin Hrnko si dva týždne pred smrťou splnil sen

Predsa len však bol osud k niekomu milosrdný. O obrovskom šťastí môže hovoriť Grék Antonis Mavrpoulos. Prišiel dve minúty po uzavretí gatu. "Videl som posledných pasažierov, ako vchádzajú do tunela, kričal som na personál, aby ma vpustili. Márne," napísal na svojom facebooku. Keby mal batožinu, pravdepodobne by na neho lietadlo počkalo. Ostal teda v Addis Abebe čakať na ďalší let.  V nastúpení do ďalšieho lietadla mu zabránila polícia z bezpečnostných dôvodov. Keď sa rozčúlil policajt mu povedal, aby sa radšej pomodlil k Bohu.  Mavropoulos sa mal zúčastniť v Nairobi schôdze o životnom prostredí usporiadanej OSN.  "Som vďačný, že som nažive, takmer som skolaboval, keď som si uvedomil, čo sa mohlo stať. Okamžite som dal vedieť rodine a známym, že som v poriadku. Možno som starý na rock and roll, ale určite primladý na umieranie," dodal.

Aj jeho osud ušetril

Šťastie postretlo aj Ahmada Chálida, ktorý neprišiel k odletu kvôli meškaniu lietadla keď cestoval z Dubaja. Jeho otec prežil muky - kým mu syn nezavolal, že je v poriadku, bol v šoku.
Šťastie postretlo aj Ahmada Chálida, ktorý neprišiel k odletu kvôli meškaniu lietadla keď cestoval z Dubaja. Jeho otec prežil muky - kým mu syn nezavolal, že je v poriadku, bol v šoku.
Zdroj: archív

Ľudia, ktorí ale na let normálne nastúpili, nemali šancu prežiť.

Vyštudovaná morská biologička Danielle Mooreová na facebooku vyjadrila radosť z toho, že sa zúčastní v Nairobi na konferencii OSN o životnom prostredí:  Budem mať možnosť diskutovať o globálnych otázkach životného prostredia, zdieľať príbehy a spojiť sa s inými mladými ľuďmi a lídrami z celého sveta. Som šťastná, že som dostala túto príležitosť. Keď sa vrátim domov, chcem sa o ňu podeliť s množstvom ľudí.
Vyštudovaná morská biologička Danielle Mooreová na facebooku vyjadrila radosť z toho, že sa zúčastní v Nairobi na konferencii OSN o životnom prostredí: Budem mať možnosť diskutovať o globálnych otázkach životného prostredia, zdieľať príbehy a spojiť sa s inými mladými ľuďmi a lídrami z celého sveta. Som šťastná, že som dostala túto príležitosť. Keď sa vrátim domov, chcem sa o ňu podeliť s množstvom ľudí.
Zdroj: facebook

KTO LETEL EŠTE V OSUDNOM LIETADLE, SI POZRITE VO FOTOGALÉRII.