Na sociálnych sieťach vystupoval ako Sebastian Lucca, Daniel Moretti, Christiano Lorenzo, Adrianno Moretti, Lu, či Boban. Vždy však išlo o jednu a tú istú osobu. Volá sa Muhamed K., má päťdesiat sedem rokov, narodil sa v Macedónsku, no trvalý pobyt má na Slovensku. Pred pár hodinami ho vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinil zo zločinu podvodu a už spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby!

Pýšil sa bohatstvom.
Pýšil sa bohatstvom.
Zdroj: Polícia SR

Vyťahoval peniaze

Podľa zistených informácií sa mal Muhamed cez sociálne siete zoznamovať najmä so ženami. Následne sa mal votrieť do ich priazne a od nich a ich rodinných príslušníkov vylákať peniaze na rôzne účely. „Napríklad na kúpu motorového vozidla, sprostredkovanie zamestnania, odkúpenie bytov a podobne. K naplneniu sľubov napokon nedošlo,“ vysvetľuje žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Nepodviedol aj vás?
Nepodviedol aj vás?
Zdroj: Polícia SR

Kraľoval na Orave

Naivita, dobrosrdečnosť a určite aj zaslepenosť Sloveniek dopomohli k ľahkému životu prefíkaného Macedónca. Naposledy vytiahol sumu najmenej päťdesiat tisíc eur od ženy a jej rodiny v obci Zákamenné na Orave. „Obvinený sa mohol kontaktovať aj s inými ženami po celom Slovensku a mohol ich obdobným spôsobom pripraviť po peniaze.  Polícia preto vyzýva prípadné poškodené, aby sa jej ozvali,“ uzatvára Jana Balogová.  Teda, ak sa tie dámy nebudú hanbiť za to, že naleteli podvodníkovi...