Neubehne týždeň, aby sa Slovensku neodohrala brutálna vražda. Posledné celoročné policajné štatistiky sú z vlaňajška a hovoria, že minulý rok sa u nás vraždilo šesťdesiat tri krát, trinásť prípadov sa policajtom nepodarilo vyriešiť. Muži zákona však majú v skriniach aj takzvaných kostlivcov, prípady, ktoré nevedia rozlúštiť večnosť.

Jedným z nich bola ešte pred pár dňami vražda pumpára Erika (†24) z Veľkej Lomnice. Toho pred takmer siedmimi rokmi v práci zastrelil muž v čiernej kukle, ktorý si z pokladne vzal asi osemsto eur a stratil sa v tme.

Na postup polície sa Lukáš Lacko sťažoval a za ujmu, ktorú utrpel, chcel odškodné.
Zdroj: JÁN DZÚR, INGRID TIMKOVÁ – PLUS 1 DEŇ,

O tri týždne neskôr vtrhlo do Veľkej Lomnice policajné komando. Keď sa zavalitý šéfkuchár Lukáš Lacko (32) ráno vybral do práce, jeden z kukláčov ho pred domom kopol do hrude.

„Padol som na zem, kde som dvadsať päť minút ležal v mraze na zemi s rukami v putách. Kukláči nám prevrátili celý dom, no a dedina mala divadlo. Dnes si myslím, že za ním stála suseda, s ktorou sme nemali dobré vzťahy,“ zaspomínal si minulý týždeň Lukáš. Hoci ho krátko po zadržaní vyšetrovateľ zbavil podozrenia, mnohí sa na neho ďalej pozerali cez prsty...