Vraj bola veľmi živé a zvedavé dieťa. Nikdy sa nenudila. Chodila do základnej umeleckej školy na akordeón, spev i na tanec. Venovala sa aj kolektívnym športom napríklad volejbalu a florbalu. Čiperná bola vo všetkých smeroch.

„Veľa som rozprávala, ústa mi fungovali rýchlejšie než rozum. Vyrovnalo sa to až vekom a skúsenosťami,“ prezrádza so smiechom rodená Ilavčanka, ktorá už rok a pol žije v thajskom Bangkoku.

Rok v Mexiku

Napriek množstvu záujmov sa učila na samé jednotky. Od trinástich rokov si začala zapisovať svoje sny. „Všetko, čo chcem zažiť, robiť, kam ísť a čo dosiahnuť,“ hovorí Katarína. Odvtedy už popísala veľa listov papiera a spokojne tvrdí, že sa jej všetko splnilo. Každý deň si zapíše nejaký nový cieľ, ktorý chce dosiahnuť. Na plnení snov naďalej pracuje…

Mala šestnásť rokov, keď ju ako študentku gymnázia vybrali na ročný študijný pobyt do Mexika. Jej talent a nadšenie zaujali producentov istého muzikálu a Katka v ňom dostala úlohu.
„Moja vtedajšia mexická stredná škola a mexická rodina boli na mňa hrdé. Bolo to haló, že mladá Slovenka vystupuje v muzikáli v španielčine. Robila som rozhovory do časopisov aj do televízie,“ spomína na svoj prvý vážny kontakt so šoubiznisom Katka, ktorá má talent aj na cudzie jazyky.

Presne si spomína aj na svoje prvé herecké vystúpenie.  „Mala som päť rokov a v škôlke som hrala lienku. Dodnes si pamätám na ten kostým,“ smeje sa. Neskôr vyhrala v súťaži Mini playback šou a hrala v rôznych školských predstaveniach.

Stále na cestách

V tom, že chce byť herečkou, mala jasno od detstva. „Ešte som chcela byť vojačkou, pretože ma bavili akčné filmy. Ale herectvo bolo vždy na prvom mieste,“ hovorí krehké žieňa.  Študijný pobyt v Mexiku bol pre ňu osudový – odvtedy cestuje po celom svete. Po skončení gymnázia si na vysokej škole v Brne si urobila bakalára v odbore teritoriálne štúdiá v anglickom jazyku. 

„Už počas štúdia som cestovala na rôzne stáže po celom svete. Bola som na Havaji, v Mexiku, vo Francúzsku, v Bruseli, na stážach v rôznych firmách, ale pracovala som aj ako čašníčka,“ vyratúva Katka. S úsmevom hovorí, že všade, kam príde, sa cíti ako doma. Na ktoromkoľvek mieste zemegule. 

Hlad po vzdelaní ju doviedol až do Bangkoku, kde dostala štipendium a pokračuje v magisterskom štúdiu. Je v poslednom ročníku. Hoci škola hrá u nej prím, popri nej sa stíha venovať herectvu a modelingu.

Komolili mi priezvisko

Dokonca sa pustila do písania scenárov. Verí, že sa jej ich podarí zrealizovať a raz si zahrá vo vlastnom filme. „Rada by som hrala vo filmoch, ako sú Hviezdne vojny či Pán prsteňov. V takých, čo sa odohrávajú v nádhernom imaginárnom svete. Určite sa mi to splní, popracujem na tom,“ presvedčivo hovorí Katka, aj keď nemá žiadne herecké vzdelanie. Robila však už aj dablérku americkým herečkám, napríklad Blake Livelyovej.

V cudzine je spokojná. Hovorí, že má šťastie na ľudí, na neprajníkov či závisť rýchlo zabúda.  Už v prvý týždeň si v Bangkoku našla priateľov. Jedna kamarátka sa jej krátko po príchode spýtala, či si nechce zahrať v reklame. „Súhlasila som. Odvtedy mám každý týždeň nejakú prácu. Hrala som aj v krátkom americkom filme a jednom britskom videoklipe,“ približuje svoju sľubne rozbehnutú kariéru Katka, hoci skromne tvrdí, že je ešte len v „kariérnych plienkach“. 

V zahraničí vystupuje pod menom Katrina Grey. Meno jej odporučil zjednodušiť americký agent, lebo jej pôvodné priezvisko nevedel nikto správne vysloviť a stále jej ho komolili. „Tak som ho skrátila. Navyše, mám sivé oči a grey je po anglicky sivý,“ vysvetľuje Katka. Pod týmto menom má na sociálnych sieťach aj svoje „fan stránky“, na ktorých informuje o projektoch a o svojej aktuálnej práci.

Po čom sa jej cnie?

Nedávno sa Katarína Gregušková pustila do tréningu bojových umení, chlapi sa jej však vraj neboja. „Nemám problém s niekým sa zoznámiť, som otvorená. Ľudí mám veľmi rada,“ usmieva sa Katka. To, či má priateľa, však prezradiť odmietla. 

Katka sa slovenským divákom predstaví v relácii RTVS Cestou-necestou, kde v jednej z epizód predstaví Bangkok a jeho gastronómiu. „Keď mi zavolal kamarát, ktorý v relácii takisto účinkuje, že štáb hľadá niekoho v Bangkoku, ani sekundu som neváhala. Asi neexistuje práca či zážitok, skrátka nič, na čo by som povedala nie. Vždy však intuitívne viem, že sa budú diať len skvelé veci,“ hovorí mladá herečka. 

Do Ilavy za rodinou a priateľmi chodí dvakrát do roka na krátku dovolenku. S rodičmi aj so svojou najlepšou kamarátkou je však v každodennom kontakte, priznáva, že jej veľmi chýbajú. A okrem blízkych sa Katke cnie po slivkových guliach, bryndzových haluškách, po jej mačkách a psovi, po prírode i tradíciách. Jediné, čo jej nechýba, je slovenská zima. „Preto som vždy v prímorských krajinách. Zima mi stačí asi týždeň v roku,“ uzatvára Katarína Gregušková.

Nie som na seba prísna

Katarína sa o svoje telo a zdravie príkladné stará. Vie, že výzor je pre jej kariéru dôležitý. „Už roky sa snažím vyhýbať sacharidom, napríklad pečivu či zemiakom. Jem hlavne surovú a čerstvú stravu, málokedy varené jedlo. Mám rada mäso aj ryby, chutí mi suši,“ odhaľuje svoj recept na krásu a štíhlu líniu. Každý deň si robí zeleninové šťavy, vyberá si bioprodukty a aspoň trikrát do týždňa cvičí vo fitnescentre. „Prísna však na seba určite nie som, občas si doprajem,“ hovorí Katka.