Pochádza z Liptova, v Brne vyštudovala sinológiu a v Londýne ázijskú politiku. Vo svojej diplomovej práci analyzovala postoj Číny pri riešení konfliktov v Sýrii, v Iraku a v Afganistane. Žila v USA, v Indonézii, v Indii, v Kambodži, v Číne, v Brazílii, na Bali učila deti angličtinu, lákala ju diplomacia. Napokon sa usadila v Prahe, kde poldruha roka pracovala v oblasti umenia vrátane predaja umeleckého skla.

„Práve v hlavnom meste Česka som stretla veľa zaujímavých žien, ktoré ma posunuli k vlastnej ceste,“ hovorí Ivona Harčarová, dizajnérka, ktorá dnes navrhuje dámske kostýmy pre výnimočné dámy a mladé ženy.

Kočovný život

Dlhé roky viedla Ivona kočovný život, už na základnej škole cestovala sama za otcom do Londýna. Ešte nedávno nevedela, čo chce v živote robiť. „Okrem základnej umeleckej školy nemám žiadne kreatívne vzdelanie. Zdalo sa mi, že s ničím novým prísť nemôžem, všetko už je vymyslené,“ pokračuje Ivona Harčarová, ktorej v kariére pomohla náhoda.

Požičala si od kamaráta inšpiratívnu knihu a došlo jej, že ľudí poteší niečím, do čoho vloží svoje srdce. Akurát hľadala nohavicový kostým, ktorý by bol kvalitný, nadčasový, jedinečný a pritom pohodlný a cenovo dostupný. Nevedela sa k nemu dopátrať...