„Mojím detským snom bolo jazdectvo. Venovala som sa drezúre, celé roky som jeden-dva víkendy za mesiac trávila na pretekoch. Na pravidelné tréningy sme neraz vyrazili aj do zahraničia, obvykle na týždeň. Zmenilo sa to až na vysokej škole, kde som študovala výtvarnú výchovu a práve tam som našla svoj nový životný smer,“ spomína si Katarína Žiak.

Jazdectvu dovtedy obetovala každú voľnú chvíľu, no teraz ju nadchlo umelecké spracovanie rôznych materiálov. Objavila čaro slovenských ornamentov a našla si vlastný štýl, ktorý uplatnila vo svojich návrhoch.

Katarínu Žiak si už všimli aj svetové módne magazíny.
Zdroj: Katarína Žiak

„Mojou doménou pri tvorbe šperkov sa stala chirurgická oceľ. Tú ale upravujem 23,5 karátovým zlatom do rôznych farebných odtieňov,“ prezradí Katarína. Jej otec je strojný inžinier, mama personalistka. Nikto z rodiny nemá umelecké sklony, no ona pred necelými piatimi rokmi predstavila vlastnú módnu značku.

Šperky nielen navrhuje a vyrába, sama si ich aj fotografuje. A keďže na zvieratá stále nedá dopustiť, modelkou na jej záberoch je neraz aj mačka Mici, ktorú si doniesla z útulku.