Malinda Herman (70) z Thajska mala pred dvadsiatimi rokmi ťažkú haváriu, pri ktorej sa jej auto prevrátilo na strechu. Náraz jej poškodil okrem iného nervy na tvári a ľavú stranu mala paralyzovanú.  "Cítila som sa strašne, dva roky som si skrývala pokrútenú tvár. Nedokázala som poriadne zavrieť oko, ťažko som rozprávala aj prežúvala jedlo," povedala pre portál coconuts.co. Lekári jej navrhovali operáciu, ale odmietla. "Začala som namiesto toho denne cvičiť s hlasom tak, aby sa mi precvičilo aj svalstvo na tvári. Spočiatku to bolo len nudné á, é, í, ó... ale potom mi syn kúpil gitaru a povedal mi, nech spievam, veď spev som vždy milovala. Skúsila som to," spomína. 

Tvár sa jej začala postupne uvoľňovať a Malinda sa vždy tešila na moment, keď vezme gitaru do ruky.  V roku 2016 sa začala so svojou radosťou deliť aj s ľuďmi na youtube, dnes má vlastný kanál, ktorý sleduje množstvo ľudí.  Kto nevie, že prekonala paralýzu tváre, nič si nevšimne, ona hovorí, že je zdravá na 70 percent. 

Pri hraní jej robí spoločnosť jej čivava menom Jew Jam, čo v preklade znamená malá a pekná. Čivava sa od svojej majiteľky nepohne a často si oprie hlavu o gitaru keď spieva, alebo sa pritúli na jej hruď. "Neočakávala som, že moj spev bude tak populárny, ale som šťastná, že prinášam ľuďom radosť do života. Mnohí sú v strese a som rada, že im pomáham zrelaxovať. Covery budem robiť kým ma budú ľudia počúvať," uzavrela. 

Anketa
Páči sa vám spievajúca babička?
  • 100%
  • 0%