Máločo v histórii Slovenska zrejme našincov rozhádalo viac ako postoj k očkovaniu proti koronavírusu. Spory sa minulý týždeň preniesli už aj na sociálnu sieť obľúbeného Radošinského naivného divadla. To zverejnilo správu, že od septembra 2021 umožní vstup na svoje predstavenia na domácej scéne v Bratislave len plne zaočkovaným divákom.

Trvalo ale len pár hodín, kým divadlo status stiahlo a vydalo nový. V ňom korigovalo svoje pôvodné rozhodnutie a pozvalo do hľadiska všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, negatívny výsledok testovania, či prekonanie ochorenia.

Bez komentára

Ba čo viac, Radošinci sa ospravedlnili divákom, ktorým svojim predchádzajúcim rozhodnutím spôsobili akúkoľvek nevôľu! Divadelníkov podľa manažéra Radošinského naivného divadla Ladislava Hubáčka zaskočili reakcie časti verejnosti, ktoré absolútne neočakávali.

Pýtali sme sa ho preto ako situáciu vníma ikona slovenského herectva Stanislav Štepka. A tiež či sa jeho kolegovia teraz neboja, že k nim z obáv o svoje zdravie neprídu zaočkovaní diváci. „V našom poslednom stanovisku sme vyjadrili všetko potrebné, čo sme k tejto téme chceli povedať,“ odpísal nám Ladislav Hubáček.