Na cestách Banskobystrického kraja sa počas tohto roka objavilo mnoho tragických nehôd. Až osemnásť krát  za pár mesiacov museli na tamojších cestách zasahovať záchranné zložky zasahovať pri nie práve ľahkých situáciách.

Hrozný pohľad

"Pri všetkých osemnátich nehodách sa im naskytol hrozný pohľad a ich obetiam sa už bohužiaľ nedalo pomôcť. Potom prichádza tá najťažšia situácia, oznámiť túto bolestivú informáciu pozostalej rodine, čo je veľmi neľahká úloha. Práve príbuzní sú tí, ktorých nešťastie zasiahne najviac," priznáva sa hovorkyňa Banskobystrických policajtov Petra Kováčiková. Ide o tragédie, ktorým by sa dalo vo väčšine prípadov predísť, keby vodiči boli opatnejší a zodpovednejší. 

Úradoval aj alkohol

Fotografie, ktoré nedávno polícia na výstrahu zverejnila, zachytávajú vážne dopravné nehody. O život pri nich prišli aj nevinní ľudia. Ich kati išli rýchlo, nevenovali sa vedeniu motorového vozidla, nerešpektovali dopravné značenie. "Nesprávne predchádzali iné motorové vozidlá na miestach, kde je to zakázané. A čo je z nášho pohľadu veľmi nezodpovedné,  mnohé z uvedených príčin sprevádzal aj alkohol," uzatvára Petra Kováčiková. Leto sa ešte len rozbieha, dbajme na to, aby nebolo plné plaču...