Ronald Vincent Schmets (55) nefotí tradičné akty.  Snaží sa svoje zábery štylizovať do historického obdobia. Mnohé jeho modelky preto pripomínajú svätice, iné zobrazuje ako rozprávkové bytosti, ktorým prsia a driek zakrývajú len jemné kúsky látky. Ďalšie vyzerajú ako bohyne na obrazoch dávnych flámskych maliarov.

V podobných pózach nafotil Dagmar Havlovú aj Ivanu Christovú.
V podobných pózach nafotil Dagmar Havlovú aj Ivanu Christovú.
Zdroj: schmetsweb.nl

Fotil prvú dámu

Umelec, ktorý pre svoj cyklus Nové ikony získal najznámejšie holandské ženy, kedysi vystavoval aj v Prahe. Predtým dokonca do série nafotil aj Ivanu Christovú, či prvú dámu Čiech, Dagmar Havlovú. „Keď som ju oslovil a ukázal jej svoje fotografie, súhlasila s tým, aby som jej urobil portrét. Samozrejme, nie tak ako ostatné modelky, ale v podobe zodpovedajúcej jej postaveniu,“ priznal sa vtedy Schmets, ktorému sa manželku prezidenta Havla vyzliecť nepodarilo.

Je vychovaný v katolíckom prostredí...
Je vychovaný v katolíckom prostredí...
Zdroj: schmetsweb.nl

Podpísali dohodu

Nahota, ktorá rozprávkovo a nadprirodzene zobrazuje ženskú nevinnosť, preslávila umelca po celom svete. U našich susedov to ale mal ťažšie. Pani Havlová bola vraj opatrná, pretože české médiá s ňou zachádzali nešetrne. „Najskôr si prezrela môj katalóg, potom som jej poslal výstrižky z holandských novín, ktoré o mne písali. Až vtedy som za ňou mohol prísť do Čiech a ľady sa zlomili,“ opisuje fotograf. Napokon podpísali dohodu, podľa ktorej musela manželka českého prezidenta všetky snímky pred uverejnením vidieť. V Prahe pre sériu cností fotil aj Ivanu Christovú, ani tú však presvedčiť, aby sa odhalila, nedokázal...

Viac foto TU:

VIDEO: Ivan Tásler je šaman. IMT Smile takto pobláznili Košice a...

Život si vryli do kože! TOTO sú dôchodcovia, ktorí majú najpotetovanejšie telá sveta

FOTO: Ženské telo je dielo Boha. TAKTO jeho nahé krivky zachytil objektív hriešnika