Slovenská snímka si odniesla víťazstvá z medzinárodného festivalu v Minsku a v Moskve, plus pätnásť ocenení z ďalších medzinárodných filmových festivalov. Nečudo, že do programu ho v prvý víkend nasadí rekordný počet slovenských kín – až osemdesiatpäť!

Po Rytmusovi internet

Autor scenára a režisér filmu Miro Drobný vidí za úspechom okrem tvrdej práce najmä vysokú aktuálnosť. „Filmové poroty na medzinárodných festivaloch zaujala kontroverznosť tém, autentickosť a emocionálnosť príbehov. Navyše sú hovorené jazykom mladej generácie. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov z viacerých krajín sveta. Zobrazuje osudy mladých ľudí, ktorých internet priviedol až na hranicu života a smrti,“ vysvetlil Miro Drobný, ktorý má na konte aj úspešný film Rytmus – Sídliskový sen a projekt Ovce.sk.

Režisér filmu a autor scenára Miro Drobný
Režisér filmu a autor scenára Miro Drobný
Zdroj: Ktojedalsi.sk

"Inšpiráciou filmu sú tri skutočné prípady mladých ľudí zo Slovenska, Kanady a Ruska. Sú vyrozprávané jazykom mladej generácie," povedal režisér a zároveň autor scenárov Miro Drobný. Autentickosť prostredia podtrhli aj reálne lokality, v ktorých sa príbehy v skutočnosti udiali. Filmoví protagonisti tak postupne pracovali vo Francúzsku, Číne, Honkongu, Južnej Kórei, Českej republike a Slovensku.

Hudobná stránka filmu má rovnako medzinárodný rozmer. Britský spevák Liam Adams vytvoril pre film skladbu Don´t let me fall, ďalšia titulná skladba Voicelles pochádza z pera populárnej speváčky Celeste Buckhingham, raperka Aless pridala skladbu Tisíc dôvodov, a svetoznáma speváčka a herečka Demi Lovato poskytla jeden zo svojich hitov Skyscaper.

Anketa
Máte radi adrenalín a nebojíte sa výšok?
  • 0%
  • 100%

Viac fotografií nájdete v galérii.