Extravagantné lolity

Dcéry Roba Grigorova a bývalej moderátorky Jany Škrekovej sa priznali, že by sa im páčilo byť na titulkách časopisov, žiariť v televízii či v rádiu. Dvanásťročná Nikita už prvý krok do sveta šoubiznisu urobila pred rokom a pol, keď sa zúčastnila na kastingu Česko Slovensko má talent. Aj keď túži po kariére speváčky, pred porotou sa predviedla špeciálnymi cvikmi so psíkom Chicom, ďalej však nepostúpila. Pätnásťročná Sofia zas plánovala vydať sa na dráhu spisovateľky.

Od bežného tínedžerského priemeru sa líši najmä tým, že zbožňuje speváka Billa Kaulitza zo skupiny Tokyo Hotel. Slovenská móda je podľa nej hnusná, a tak ju v uliciach môžete stretnúť nastylovanú podľa japonskej módy haradžuku. V sestriných šľapajach kráča aj mladšia sestra, ktorá zas vyznáva podobne uletený štýl dekora a pestuje kvôli nemu poriadnu ofinu so záplavou sponiek. Originalita a vlastný štýl obom dievčatám rozhodne nechýbajú. Do stagnujúceho slovenského šoubiznisu medzi dokonalé krásavice v trendových outfitoch by sa dve sestry hodili ako soľ, hoci zatiaľ im chýba to podstatné. Talent.

Nikita a Sofia s mamou Janou Škrekovou

Retro Sexy Lady

Dcéra šarmantného speváka Otta Weitera Nikola vykročila správnym smerom, ktorý však dokonale zabila svojimi speváckymi ambíciami. Dvadsaťročná krásavica má na svojom konte množstvo športových úspechov, medzi ktorými sa nachádzajú aj tituly majsterky Európy a majsterky sveta v bikini fitness. Nikola zjavne na to má a vo víťaznom ťažení naprieč svetom bude postupovať ako horúci nôž maslom. Pri tejto príležitosti si dala začiatkom roka zväčšiť poprsie, aby mala ešte väčšie šance na víťazstvá.

Nové silikóny si bol dôkladne poobzerať aj naradostený otec hneď deň po operácii, čo už samo osebe pôsobí mierne podivne. No Nikola je sebavedomá asi za tridsať slovenských utiahnutých dievčat, a tak sa v priebehu niekoľkých mesiacov zaradila medzi autentické celebrity. Skúšala to na kastingu Česko Slovensko má talent s tancom, nafotila dráždivé fotografie s priateľom aj vlastný kalendár na rok 2012. Už sme čakali, kedy nadhodí, že by rada hlásila športové noviny na Markíze či aspoň počasie.

Nič z toho, ona sa rovno vrhla na spevácku dráhu, vypustila tanečnú skladbu Sexy Lady a pohroma bola na svete. Široká verejnosť sa s chuťou zabávala, Tina nakrútila paródiu a urazená Nikola sa dala zvečniť skoro ráno pri tréningu v posilňovni pri zbierke svojich trofejí. Škoda, že sa pred svojím prvým hudobným počinom neporadila s otcom, neveríme, že sa mu výsledný efekt skutočne pozdával. Takto bude musieť poriadne zapracovať na tom, aby ju ľudia opäť vnímali ako úspešnú fitnesku a nie ako bizarnú speváčku.

Nikola stihla vydať aj vlastný kalendár na rok 2012.

Polonahá v Thajsku

Vierka Ayisi sa pohybuje pod umeleckým menom Vee Ayisi. Dvadsaťjedenročná dcéra tanečníka a choreografa Fredyho Ayisiho dostala do vienka výraznú exotickú krásu a pohybový talent. Tancu sa úspešne venuje niekoľko rokov, vystupuje na rôznych večierkoch, spoločenských podujatiach aj v televízii. Výraznejšie preraziť sa jej však zatiaľ nepodarilo. Šťastie skúšala aj na Eurosongu, no ďalej nepostúpila. Najnovšie pred pár mesiacmi pustila do obehu skladbu Si moje druhé ja s videoklipom, ktorý nakrúcala v Thajsku a Kambodži.

Slovenská Beyoncé, ako túto čokoládovú krásku volajú, sa v ňom zmyselne vlní pod vodopádmi, hojdá sa na hojdačke či hladí tigra aj slona. Na záberoch urobených pri západe slnka vyzerá, ako keby bola nahá. „Tak to určite nie. Mala som na sebe plavky,“ povedala Vierka, ktorá stavila v prvom rade na svoje tancom vytrénované telo. Na rozdiel od Nikoly Weiterovej však tento hudobný počin nie je úplne márny, v našich rádiách hrajú ozaj kadečo, taká Vierka by pokojne mohla rotovať éterom. Nádejná speváčka zatiaľ dúfa, že jej chvíľa ešte len príde. V jednom z rozhovorov prezradila, že už odmalička túžila po kariére speváčky, no neodmietla by ani hereckú príležitosť.

V Thajsku a Kambodži nakrúcala Vee Ayisi exotický klip.

Maco, kúp mi jazz!

Hudobník Braňo Hronec a herečka Judita Vargová majú spolu dvadsaťsedemročnú dcéru Zuzanu, známu ako Suzie. Aj keď o nej nie je v súčasnosti príliš počuť, na dráhu celebrity sa vydala už pred deviatimi rokmi. Začínala s kapelou Sax’n Jay, pod umeleckým menom Lolla pomohla vokálmi skupine Para, predstavila sa v úlohe predskokanky na turné Ivety Bartošovej. Zahrala si vrahyňu v detektívnom seriáli V mene zákona. A keďže vzhľad treba zužitkovať, kým je človek mladý, nakrútila aj zopár dráždivých videoklipov, kde sa premáva v úspornom oblečení.

Asi najväčší rozruch spôsobila, keď sa pred tromi rokmi vybrala na prestížny Ples v opere v čiernych kokteilových šatách. V historickej budove Slovenského národného divadla plnej elegantných dám vo veľkých večerných toaletách sa na ňu zniesla spŕška kritiky. So zahanbeným otcom sa z plesu radšej vytratili okamžite po ukončení slávnostného otváracieho ceremoniálu. Blond siréna pred piatimi rokmi vydala svoje prvé CD, na ktorom sa nachádza aj singel Kúp mi jazz s takýmto chytľavým refrénom: „Zlato, kúp mi jazz, zlato, kúp mi hneď ho šup šup. Maco, kúp mi jazz, zlato, kúp mi hneď ho jazzový klub.“ Nevšedné dielo zložila aj s bývalým priateľom, hercom a hudobníkom Michalom Gečevským. Dnes už o nej príliš nepočuť.

Suzie Hroncová nemá problém s dráždivými pózami. Mení sa iba farba vlasov.

Protekčná dcérka

Dvadsaťosemročná dcéra slávneho českého hudobníka Michala Kocába Natálie začala už ako trinásťročná moderovať detské programy a v pätnástich nahrala prvý album. Ten produkoval pyšný otec, ktorý rozbehol aj masívnu reklamnú kampaň. „Mladá pseudointelektuálka vďačí svojmu otcovi profesijne i existenčne takmer za všetko. O Kocábovej tlačenke v čase vydania jej prvého albumu kolujú po pražských redakciách legendy,“ napísal týždenník Spy.

Albumu sa dostalo rozpačitého prijatia a viac ako kvality speváčky sa riešilo to, akým spôsobom sa snažil Kocáb vyrobiť z dcéry popovú hviezdu. „Natálie sa ocitla v pozícii nesvojprávnej bytosti, ktorú ctižiadostivý otec predvádza ako cvičenú opičku. Ak sa deti rozhodnú kráčať po stopách svojich rodičov, vydávajú sa na tenký ľad. Ak ich vlohy na daný odbor nie sú evidentné, bolo by lepšie, keby si vybrali inú profesiu. Často však túto voľbu za nich robia iní. A bývajú to práve ich rodičia,“ píše sa na stránkach Českej televízie.

Keď slečna neskôr precitla a pochopila, čo sa vlastne udialo, začala sa mohutne búriť. Provokovala učiteľov na gymnáziu, zle sa učila, dokonca skončila na psychiatrickej liečebni v Bohniciach. V škole stihla aj otehotnieť a dnes je mamou deväťročného Vincenta. V súčasnosti je opäť v radostnom očakávaní. Nakoniec svoje miesto pod slnkom našla a spievanie jej celkom ide aj bez tatkovej protekcie. Okrem toho má na svojom konte i zopár kníh. Nie je to už síce taká veľká sláva ako pred rokmi, ale postupom času možno dokáže, že na to skutočne má.

Natálie spieva, píše a stará sa o syna. O pár mesiacov k nemu pribudne súrodenec.