Eva Hviždáková (66) vlani v jeseni odišla kvôli alergii a peľovej astme na ozdravný pobyt do Vysokých Tatier. Sanatórium však kvôli zlej epidemiologickej situácii čoskoro zatvorili. „Cítila som sa zdravá, nič ma netrápilo. Ešte ma domov prišli pozrieť deti aj vnúčatá, ktorým som priniesla darčeky,“ vzdychne si otorinolaryngologička zo Serede. Čoskoro na ňu doľahla malátnosť, nechutilo jej jesť. S manželom, stomatológom, si pre istotu zaplatili PCR test. On bol negatívny, pani Eva pozitívna.

Antibiotiká a spreje

 „Spočiatku ma trápili symptómy, ktoré pripomínali črevnú chrípku,“ pokračuje pani doktorka. Neskôr sa objavila nádcha a kašeľ. Teploty jej vyskočili na tridsať deväť stupňov Celzia a trvali asi päť dní. Bolela ju hlava a kĺby, celé noci nespala. Bála sa, že jej vírus zasiahne pľúca a ocitne sa v nemocnici. Hneď na začiatku si preto nasadila antibiotiká, spreje a lieky, ktoré jej s prekonaním choroby pomohli. Stále však ledva prešla z izby do kúpeľne. Tri mesiace po prekonaní COVID-19 jej začali vypadávať vlasy, cítila sa slabá.

Koronavírus sa nevyhol ani lekárom. Doktorka Eva Hviždáková sa s jeho následkami pasuje dodnes.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV E.H.

Neodmietajme očkovanie

Na jar sa vrátila do tatranských kúpeľov, kde načerpala veľa síl, v jeseni išla do Vysokých Tatier na liečenie opäť. „V sanatóriu sa krátko po mojom príchode rozšíril koronavírus. Choreli pacienti aj lekári. Mňa presunuli z hlavnej budovy do susednej a choroba sa mi vyhla. Možno aj preto, že v tele som už mala tretiu dávku vakcíny. Nie som odborník na epidemiológiu, ale po skúsenosti s koronavírusom si myslím, že dospelí ľudia by očkovanie nemali odmietať, “ uzatvára Eva Hviždáková. Dnes je silnejšia, opäť chodí do práce, ktorú má rada a novinku má aj v súkromí, teší sa z ôsmeho vnúčaťa...