„Koronavírus nás nezaskočil, budúcnosti sa nebojíme. S nami sa totiž osud zahráva celé roky. No ak už na účte nemáme takmer žiadne peniaze, zakaždým nám nejaké prídu. Pre mňa je to až nadprirodzene nepochopiteľné, no aj v tej najťažšej chvíli sa vždy zázračne objaví dobrodinec, ktorý nám pomôže,“ prekvapí nás Lucia Schneiderová.

Vždy milo naladená a pekne upravená Žilinčanka ostala po smrti manžela sama, s piatimi synmi a so štyrmi dcérami. Žili v prenajatom byte a musela utiahnuť nielen chod domácnosti, ale aj pôžičku za dom, ktorý s nebohým Milošom začali stavať.

Po smrti manžela Miloša musí sama zvládnuť deväť detí.
Po smrti manžela Miloša musí sama zvládnuť deväť detí.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHIV L.S.

„Na sedemnáste výročie svadby, mesiac po narodení najmenšej Tamarky, sme sa všetci vybrali na pár dňový výlet. Potrebovali sme si oddýchnuť, Miloša však na Liptove ukrutne bolela hlava. Po návrate išiel na vyšetrenie, ktoré ukázalo nádor na mozgu,“ prezradí Lucia. V júli roku 2017 Miloš Schneider zomrel. V situácii, aká by väčšinu žien položila na kolená, sa mladá vdova rozhodla manželov sen splniť a peknú vilku nad Žilinou dokončila. Zastihli sme ju v nej aj so všetkými deťmi.