Kariéru pijaka nevedomky odštartoval na priemyslovke vo Zvolene, kde si ako pätnásťroční fagani štrngli šampanským pri odchode z internátu na vianočné prázdniny.  „S partiou zo školy som neskôr chodieval do krčmy, prostredie ktorej mi spočiatku nič nehovorilo. Lenže, časom som prišiel na chuť pivu, ktorých som si za večer objednal aj desať. Keď mi nestačili, preložil som ich  pálenkou. Chľastal som aj doma, neskôr na vojenčine v Hradci Králové a napokon v práci, v Bratislave,“ spomína si Jozef, ktorý sa ako mladý človek stal alkoholik. Teraz sa už dvadsať rokov pálenky nedotkol, no cesta trnavského rodáka z alkoholického zovretia poriadne bolela.

Ludia opity alkohol
Ludia opity alkohol
Zdroj: Archiv pluska.sk

Opitý päťkrát za týždeň

Prvý raz sa s pijatikou rozhodol seknúť po deviatich rokoch chľastania a sám sa prihlásil na ambulantnú liečbu. Osem mesiacov vďaka nej prežil bez kvapky alkoholu a tak sa rozhodol nájsť si dievča. Objavil ho na inzerát, v Košiciach. Mesiac si písali, potom za ňou Jozef vycestoval. „Bola to krásavica, z ktorej sa mi doslova zatočila hlava,“ usmieva sa päťdesiatnik, ktorý sa ale východniarke so svojou minulosťou nepochválil.

Naopak, opojený krásou  dievčaťa, si s ňou na rozlúčku pripil na potykanie: jeho pery sa pritom orosili šampanským. „Na železničnej stanici som si už o pár minút kúpil liter vína. Nasledovali štrnásťmesačné alkoholické preteky, ktoré sa skončili otravou môjho organizmu,“  skloní oči muž, ktorý bol v tom čase opitý aj päť dní z týždňa. Vzťah s mladou Košičankou sa mu, samozrejme, rozpadol.