Nie každý chce zimu tráviť v krajine, kam musí cestovať cez pol sveta. Slováci,  ktorí už z rôznych dôvodov nechodia každý deň do práce, ju často prežijú v Hurghade. Sú to ľudia, ktorí majú voľné povolania, ale aj úspešní podnikatelia,  lekári, sudcovia, či bývalí vojaci na dôchodku.

„Poznám manželov, ktorí pod Tatrami predali byt a nechali si iba chatu. Na nej žijú do Dušičiek, potom odlietajú do svojho apartmánu v Egypte, z ktorého sa na Slovensko vracajú v máji,“ hovorí Marta Lamperová, ktorá sa skoro dve desiatky rokov venuje predaju realít v Egypte.

Nevnímajú katastrofy

Pre našinca je krajina faraónov najbližšia destinácia, kde je po celý rok teplo. Let pravidelnou linkou z Bratislavy do Hurghady navyše trvá menej ako cesta autom z hlavného mesta do Košíc. Cena spiatočnej letenky je približne od 300 eur.

„Zima v Hurghade je úplne iná, než sme zvyknutí u nás. More je o čosi chladnejšie, ale všetko kvitne a slniečko cez deň krásne hreje. Teploty dosahujú aj tridsať stupňov, ľudia fyzicky aj psychicky zosilnejú. Prestanú ich trápiť choroby a nevnímajú ani katastrofické predpovede, aké sa na nich každý deň valia na Slovensku,“ pokračuje Marta Lamperová.