Hoci väčšina výletníkov farmu na internetových portáloch opisuje ako biednu a zanedbanú, v lepších časoch sem rád chodil trebárs herec Jozef Vajda. Z helikoptéry si ju pozrela plavkyňa Martina Moravcová, prišiel sem Boris Filan či hokejista Marián Gáborík.

Klokany aj emu

Za projektom stál svetobežník Miloš Minár. Keď sme sa s ním kedysi stretli, ukázal sa ako skvelý rečník, ktorý doslova sršal nápadmi. V ohradách choval tasmánske klokany, pštrosy emu, lamy, skákal v nich i jediný bizón americký na Slovensku. Do Modrovej za Milošom z Nového Zélandu dokonca docestovali maorskí bojovníci, ktorí Slovákom pol roka ukazovali svoje zvyky a folklór. No jemu sa to málilo, chcel ku Piešťanom dostať predstaviteľku filmovej Xeny, Lucy Lowles, alebo legendárneho Gladiátora, Russella Crowa.

Modrová bola veľká atrakcia, no veľmi slávne nedopadla.
Modrová bola veľká atrakcia, no veľmi slávne nedopadla.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHÍV

Iba pár oviec

Dnes je farma, ktorá bola vychyteným miestom víkendových výletov, len slabučkým odvarom svojej dávnej slávy. Našli sme ju zatvorenú, telefón nikto nedvíhal, nikto neodpovedal ani na textové správy. Za plotom sa páslo pár oviec, na okraji cesty stáli sklamaní ľudia, ktorým sa takýto pohľad málil.

V blízkej Modrovej nám tvrdili, že zakladateľa farmy na kolená položilo nielen búrlivé súkromie, ale aj dlhy. Exekútor mu napokon vzal dokonca aj niektoré zvieratá! Miloš skončil na mizine. O tom, kde je a čo robí, vraj netuší ani jeho bývalá priateľka Andrea, s ktorou sa nám na chvíľu podarilo skontaktovať.

Modrová bola veľká atrakcia, no veľmi slávne nedopadla.
Modrová bola veľká atrakcia, no veľmi slávne nedopadla.
Zdroj: JÁN DZÚR, ARCHÍV

Projekt nevyšiel

„Všetko sa zmenilo,“ povedala nám, kým zložila telefón. Osobné stretnutie odmietla. Nie tak dávno chcela s Milošom Minárom predstaviť pivnice v Liptovskej Tepličke – pripomínajú vraj domov bájnych hobbitov – na Novom Zélande. Ani tento projekt nevyšiel...