Rekordný počet sťažností dostala britská novinárska organizácia IPSO na komentár moderátora Jeremyho Clarksona, v ktorom okrem iného napísal, že neznáša manželku britského princa Harryho Meghan.

Do utorňajšieho rána sa naňho sťažovalo 17 500 ľudí, ďalšie sťažnosti potom pribudli aj v priebehu dňa a noci. Už údaj z utorka rána je však podľa denníka The Guardian viac, než celkový počet sťažností, ktoré nezávislá organizácia dohliadajúca na štandardy novinárskej práce dostala za celý minulý rok.

Hnusí sa mu

Moderátor, ktorý sa preslávil v motoristickej šou Top Gear, v piatkovom komentári pre The Sun Meghan Markleovú kritizoval kvôli nedávno zverejnenej dokumentárnej sérii streamovacej platformy Netflix. Napísal, že sa mu Meghan hnusí „na bunkovej úrovni“ porovnateľne ako sériová vrahyňa Rose Westová.

Nové zábery Netflixu k druhej sérii kontroverzného dokumentu, ktoré boli zverejnené v sobotu, ponúkajú intímny pohľad na svadobnú hostinu Harryho a Meghan na hrade Windsor v roku 2018 – princ a princezná z Walesu však na záberoch chýbajú.
Zdroj: Netflix: Harry and Meghan

Tiež poznamenal, že „sníva o dni, kedy sa (Meghan) bude musieť promenádovať nahá ulicami každého mesta v Británii, zatiaľ čo davy budú skandovať ‚hanba!‘ a hádzať na ňu kusy exkrementov“.
Po vlne kritiky web listu článok na jeho žiadosť stiahol a Clarkson sľúbil, že si nabudúce dá na slová svojich komentárov pozor. Za svoje slová sa ale neospravedlnil.