Situácia, v akej sme sa všetci ocitli, ukáže, ako dokážeme reagovať v kríze. Marek patrí k tým, ktorí sa neuzavreli do svojho sveta. Hneď ako si pred rokmi z Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši vzal maturitné vysvedčenie, zbalil kufor a so spolužiakmi odcestoval do Viedne. Pracoval v reštaurácii, kde denne urobil tristo káv. Bola to drina, no veľa sa naučil.

„Keď som po polroku prišiel domov, došlo mi, ako veľmi mám rád Liptov a chcem na ňom ostať. Na úrade práce mi odporúčali absolventské práce, no ja som nemienil robiť pre niekoho iného. Začal som podnikať,“ hovorí Marek.

Na našom videu Marek ukazuje, ako vyzerá riadená ochutnávka kávy.

Minul svoje úspory, zadlžil sa a blízko centra v Liptovskom Mikuláši si otvoril kaviarničku, ktorá nesie meno po mikulášskom rodákovi Aurelovi Stodolovi. Smeje sa, že v roku 2015 mal na očiach ružové okuliare a netušil, že v tomto meste je ďalších šestnásť kaviarní.

„Stále som myslel na to, že keď to nevyjde, budem musieť splácať dlhy a vrátiť sa na zárobky do Rakúska. Ale to som nechcel,“ priznáva. Dnes v Liptovskom Mikuláši vlastní pražiareň kávy a dve  kaviarne, ktoré nevyhľadávajú len miestni, ale aj turisti z celého sveta.