Juraj Draxler študoval v Nemecku aj v Spojenom kráľovstve, istý čas pracoval ako novinár pre agentúru Reuters. Dnes je politický analytik a často sa vyjadruje aj k vojne a k súčasnému dianiu na Ukrajine. Na rozdiel od väčšiny médií ho nevníma čierno-bielo a nahneval ho aj prejav prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorý mala v ukrajinskom parlamente. Nevšímal si pri ňom ani jej účes a ani oblečenie, ale jej slová.

Draxler si volný čas vypĺňa napríklad boxovaním.
Zdroj: SITA

Aby znela trendy?

"Zopakovala každé väčšie propagandistické klišé o tomto konflikte. A zaklincovala to, ako inak, prirovnaním Putina k Hitlerovi. A akoby táto zbierka manipulácií neznela dostatočne trendy, stihla aj pochváliť vraj biografiu o ruskom prezidentovi od Maše Gesenovej. To je bývalá riaditeľka ruskej verzie Američanmi platenej propagandistickej stanice Rádio Slobodná Európa, transrodová aktivistka, ktorá vyžaduje, aby sa o nej hovorilo nie "ona" alebo "on", ale "oni" a oslovovaná bola "vy", píše Juraj Draxler.

Čaputová ZAUJALA ÚČESOM na ŠTÝL AMBER HEARD
Zdroj: facebook/zuzana čaputová

Pózy by jej uveril

Draxler tiež na sociálnej sieti uvádza, že Zuzane Čaputovej by tie pózy aj veril. Keby sa nedávno spokojne nevyškierala na fotkách s ministrom zahraničných vecí krajiny, ktorá pred rokom v priebehu týždňa zavraždila 60 detí, pri ostreľovaní palestínskych obydlí. "Keby aspoň slovkom podporila najznámejšieho odhaľovača vojnových zločinov na svete Juliana Assangea, ktorému hrozí vydanie do USA a doživotné väzenie. A keby sa pred pár mesiacmi tak spokojne neproducírovala v Spojených arabských emirátoch, krajine vystavanej na modernom otroctve," uzatvára bývalý minister, slová ktorého isto nie sú po chuti každému...