Vo voliérach v známej londýnskej pevnosti Tower žije sedem krkavcov, o ktoré je kráľovsky postarané. Podľa legendy totiž tieto vtáky, ktoré majú aj svoje mená, nesmú opustiť pevnosť. Inak by totiž Tower padol a s ním a celá monarchia.

O krkavce v Tower of London je dobre postarané.
O krkavce v Tower of London je dobre postarané.
Zdroj: Profimedia

Čierne krkavce, inak veľmi inteligentné vtáky, tu žijú už niekoľko storočí. Dnes sa o nich stará celý tím ľudí, vrátane veterinárov a majú tú najlepšiu stravu - dostávajú denne okolo 200 gramov surového mäsa a špeciálne granule s krvou.

Po tridsiatich rokoch sa tu teraz vyliahli v jednej z voliér mláďatá. Chris Skaife, muž zodpovedný za chov towerských krkavcov, ktoré sú zároveň turistickou atrakciou, s úsmevom oficiálne vyhlásil: "Veľmi rád oznamujem, že v našom Toweri máme štyri prekrásne mláďatá krkavca. Je to prvýkrát za viac ako 30 rokov, ako sa u towerských krkavcov objavili vtáčatá, Bol to výborný nápad vyskúšať, či sme schopní sami rozmnožovať krkavce, aby sme zabezpečili našu budúcnosť. Ak totiž podľa legendy krkavce opustia Tower, obráti sa na prach a kráľovstvo bude v ohrození."
Jedného z krkavcov nechajú v Toweri, dostane meno na počesť svätého Georgea - bude to buď George alebo Georgina. "Som veľmi hrdý, som šťastný otec!," dodal s úsmevom Chris Skaife.

Anketa
Veríte v silu legendy, podľa ktorej bez krkavcov v Toweri padne monarchia?
  • 25%
  • 75%