Nikto z jej najbližšej rodiny nemá umelecké sklony. Otec jazdí na sanitke,  mama je krajčírka, sestra pracuje vo fabrike, brat je vojak. Aj Alexandra, ktorá na základnej škole chodila na súkromnú umeleckú školu, kde sa venovala maľbe a keramike, vyštudovala obchodnú akadémiu a pôvodne mala skončiť ako účtovníčka kdesi v kancelárii.

„Škola ma nebavila. Chodila som do nej len preto, lebo mi všetci hovorili, že umením sa neuživím,“ nezakrýva šikovná Ružomberčanka.

Mladú ženu najčastejšie vídať so štetcami v rukách.
Zdroj: JÁN DZÚR

Prešla rôznymi zamestnaniami, no život si popri nich aj tak spestrovala kreatívnymi technikami. Až sa dostala k decoupage, servítkovej technike. „Sestra mala nočný stolík, na ktorom sa jej nepáčila farba. Prerobila som jej ho a svojim dielom som sa pochválila na sociálnej sieti,“ pokračuje Alexandra, ktorá si časom založila živnosť na renováciu starého nábytku.  Z

razu ho totiž potrebovali oživiť susedia, kamaráti, ale tiež celkom neznámi ľudia. Už v roku 2016 skončila Alexandra Klačková v súťaži Podnikateľka Slovenska, v kategórii živnostníčka, druhá!