Situáciu, keď hromžíte pred zrkadlom, že máte nanič vlasy, „zvädnutú“ pleť či lámavé nechty, pozná asi každá z nás. So všetkým sa dá niečo robiť, no treba na tom, samozrejme, pracovať zvnútra a niečomu dopomôcť aj zvonka. Napríklad takým nechtom. Ak máte problematické lámavé nechty, ktoré sú ako z papiera, treba začať nasledovne.

Na spevnenie nechtov sú výborným pomocníkom aj laky na to určené.
Na spevnenie nechtov sú výborným pomocníkom aj laky na to určené.
Zdroj: Profimedia

Doplňte ho

Ideálne je dlhodobé užívanie kolagénu, ktorý sa prirodzene od 25. roka života z nášho tela postupne vytráca a po štyridsiatke sa takmer vôbec netvorí. Preto ak máte pocit, že sa vám začali extrémne lámať nechty, ako prvé siahnite po kolagénových tabletkách, nápojoch alebo práškoch, ktoré ho obsahujú. Ak je tento kolagén obohatený ešte o kyselinu hyaluronovú – bod pre vás, odvďačí sa vám aj vaša pleť. Ak už vyživujete svoje nechty zvnútra kolagénom, prípadne vápnikom, horčíkom, zinkom a kremíkom, treba ich začať rozmaznávať  aj zvonka. Výborný je na to arganový olej, kapsuly s vitamínom E, výluh zo zeleného čaju, ale prekvapivo aj slanina.

Na spevnenie nechtov sú výborným pomocníkom aj laky na to určené.
Na spevnenie nechtov sú výborným pomocníkom aj laky na to určené.
Zdroj: Profimedia.sk, Archív

Zázračné domáce recepty

  • K  vaječnému surovému žĺtku pridajte tri lyžice mlieka a zmes masírujte 20 minút priamo na nechty a kožtičku okolo.
  • Odšťavte pomaranč a do šťavy nemočte nechty na 10 minút. Pomaranče obsahujú vitamín C, a keď budete tento nechtový kúpeľ opakovať každý deň, výsledok sa dostaví čoskoro.
  • Obaľte nechty do prerastenej slaniny a obviažte ich obväzom alebo alobalom. Nechajte pôsobiť cez noc. Z výsledku budete prekvapené.
  • Dopomôžte si k spevneniu aj lakmi na to určenými. Ak dodržíte naše odporúčané postupy, efekt uvidíte veľmi rýchlo.

Pozor

Neprekrývajte lámavé nechty umelými gélovými. Za problémom môže byť  aj chorá štítna žľaza, srdce, pľúca, ale aj obličky a pečeň či málokrvnosť. Nechty krehnú aj z niektorých druhov antibiotík. Tiež ak zmenia nápadne tvar, mali by ste zájsť k lekárovi.

Anketa
Chodíte pravidelne k manikérke na gélové nechty?
  • 45%
  • 55%