Využívate už prvé teplé dni, aby ste vyvetrali šatník a pustili sa do razantného jarného upratovania domácnosti? Tak sa skúste pri leštení zrkadla pozrieť, v akom stave zanechala zima najmä vašu pleť a pokožku. A to od hlavy až k nohám. Zostanete prekvapená!

Zatočte s vráskami a doprajte pokožke vitamíny a dermatologické procedúry.
Zatočte s vráskami a doprajte pokožke vitamíny a dermatologické procedúry.
Zdroj: FRAIS

Najlepšie úlovky do kozmetickej taštičky: Jarný mejkap si vyčarujete pomocou týchto vychytávok!

Sivastá pleť

Sivastá a miestami šupinatá pleť, často posiata červenými žilkami či jemnými vráskami, býva neklamným znakom nedostatku vitamínov, teplotných šokov - striedanie chladného vlhkého počasia vonku a prekúrených miestností vo vnútri, ale aj slabej hydratácie a premasťovania pokožky počas zimy. „Jar je vhodný čas, aby sme pokožke dopriali očistu od odumretých buniek, hĺbkové prečistenie a vyživenie. Tým sa môže krásne vypnúť,“ hovorí špecialistka na estetickú medicínu MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavského inštitútu zdravia a krásy. Pomôže aj domáca lekáreň, napríklad peeling z ovsených vločiek zmiešaných s medom, prípadne pleťové masky na prírodnej báze a hlavne zvýšený prísun vitamínov.

Užívajte vitamíny, ktoré vzpružia vaše vlasy a pokožku.
Užívajte vitamíny, ktoré vzpružia vaše vlasy a pokožku.
Zdroj: Profimedia.sk

Chcete vyhlásiť vojnu nežiaducim chĺpkom? Stačí na to špeciálna niť!

No tak, ako na jar doprajeme poriadnu očistu domácnosti, autu, záhrade či čomukoľvek, by sme s odbornou starostlivosťou rozhodne nemali šetriť ani na sebe. Aj preto, že pleť potrebuje hĺbkovú očistu, kde jej v prípade neodborného prístupu môžeme len ublížiť. Dnes niektoré inštitúty dokonca ponúkajú špeciálne ošetrenia šité na reštart pleti po zime. „Súčasťou ošetrenia by určite mala byť dermabrázia, teda odstránenie odumretých buniek. To umožní následné odborné hĺbkové prečistenie pleti, najlepšie ultrazvukom. Pleť je tak pripravená na zapracovanie výživného séra. To sa volí podľa typu pleti,“ vysvetľuje postup odborníčka. Výhodou je, ak je súčasťou relaxačná a uvoľňujúca masáž pleti, krku a dekoltu, ktorá zaženie aj známky jarnej únavy. „Veľmi prospešnou je následná pleťová maska a prípadne ešte LED terapia,“ radí doktorka Przewlocka.

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
Zdroj: FRAIS

Aj vás rozčuľujú pehy? Vieme, ako ich môžete výrazne zjemniť!

Vlasy bez lesku

Dlhé týždne, počas ktorých ste vašu hrivu skrývali pod čiapkou, prípadne čelila vlhkému chladnému počasiu, sa vedia podpísať aj pod stav vlasov – suché, rozštiepené a bez lesku. „Jar je vhodným obdobím, aby sme náš jedálniček obohatili o prísun vitamínov a prospešných minerálov. V prípade problémov so stavom vlasov sú vhodné potraviny obohatené najmä o zinok,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Edita Kaiserová. V prípade výraznejších problémov sú možnosťou liečivá podporujúce vlasový folikul, ako aminexil alebo minoxidil. Ak sú však ťažké na váš žalúdok, no chcete dopriať vlasom skutočne hĺbkovú výživu, riešením je vlasová mezoterapia. „Výživné látky sa pri nej dostávajú priamo do dermy, k vlasovým folikulom. Stimuluje sa rast nových vlasov, regenerujú sa vlasové cibuľky, podporuje sa mikrocirkulácia pokožky a zlepšuje sa celkový stav vlasov,“ vysvetľuje dermatologička. Účinnými látkami môžu byť buď čistá kyselina hyalurónová, ktorá zlepší aj hydratáciu pokožky, zmes vitamínov skupiny B, peptidov, aminokyselín a kyseliny hyalurónovej, prípadne obohatená krvná plazma.

Zima sa iste podpísala pod stav vašej hrivy, ktorú ste skrývali pod čiapkou, prípadne čelila vlhkému chladnému počasiu a tak sú vlasy suché, rozštiepené a bez lesku.
Zima sa iste podpísala pod stav vašej hrivy, ktorú ste skrývali pod čiapkou, prípadne čelila vlhkému chladnému počasiu a tak sú vlasy suché, rozštiepené a bez lesku.
Zdroj: Profimedia.sk

SOS pre nechty: Máte ich slabé a žlté? Takto sa dopracujete k výstavným rukám a nohám!

Ako Kleopatra: Stačí k tomu zázračná zlatá maska na pleť a muži z vás padnú do kolien!

Ak chcete byť krásna, musíte si pohnúť. TOTO musíte stihnúť do leta, potom je už neskoro