Aj cez pandémiu prichádzajú slávne značky s parfumovými novinkami. Po obchodoch sa teraz potulovať nemôžeme, novú vôňu je preto problém vyskúšať. Dobrá cesta je vyberať voňavky, s ktorými svoju tvár spojili slávne herečky. So svojím menom by predsa Cate Blanchett či Julia Roberts nehazardovali. To, že svoju povesť prepožičali kvalite, dokazuje aj fakt, že „ich“ parfumy zväčša nemajú len jedinú verziu a často sú ich celé voňavé rady. Aj túto jar im pribudli súrodenci, prevažne kvetinové vône. S nimi sa nedá nič pokaziť, lahodia každému nosu. Len si treba vybrať, či sa vám viac páči sladká, alebo sviežejšia kompozícia.

Pre zrelé dámy

Oscarová herečka Cate Blanchett spojila svoju tvár s elegantnou vôňou Georgea Armaniho Sí, ktorá zaujala výnimočným flakónom. Kombinácia ovocia a najvoňavejších kvetov sa stala veľmi žiadaná a značka pripravila mnohé voňavé odtiene. Túto jar prišla prišla s Armani Sì Intense, ktorý má motto „ikonický dizajn, nová intenzívnosť“. Postarala sa o ňu výrazná vôňa čiernych ríbezlí, tureckej ruže a zemitosť živice a pačuli, ktoré sa hodia pre sebavedomú zrelú ženu.

Jemná krása

Česká herečka Aňa Geislerová propaguje Beautiful magnolia od Estée Lauder, ktorá má motto „odvážte sa milovať“. Ide o výrazne kvetinový parfum namiešaný z arómy magnóliového oleja, gardénií, tureckej ruže, ale aj omamného santalu. Podľa herečky je jemná, nežná a okúzľujúca, pristane teda aj mladším dievčatám.

Pre odvážne

Lady Gaga síce práve nakrúca film o rodine Gucciovcov, svoju tvár však spojila so značkou Valentino. Tvrdí, že tak ako má človek výnimočný hlas, výnimočná by mala byť aj jeho vôňa. Vôňa Voce Viva, s ktorou sa stotožnila, vonia po citruse, vanilke, gardénii a machu. Nezvyklá kombinácia je určená ženám, ktoré majú rady nespútanú slobodu, od nikoho si nedajú diktovať a chcú vystupovať z davu.

Neprehliadnuteľná

Mimoriadne šťastnú ruku mal Lancôme s Juliou Roberts a La Vie Est Belle vystúpil z davu. Zaujal elegantný krištáľový flakón s koketne uviazanou šatôčkou, no najmä vôňa sa za ženou tiahla ako striebristá niť a lapala mužov do omamných sietí. Výrazná aróma však časom omrzí, preto treba stále nové variácie. Už je ich zástup a teraz prichádza ďalšia. La Vie Est Belle Soleil Cristal je kompozíciou citrusového závanu mandarínky, omamnosti pomarančového kvetu a jazmínu a sladkosti madagaskarskej vanilky, ktorá sa ukrýva v opalizujúcom flakóne.   

Vôňa ženskosti

Určite sa nepomýlite, ak siahnete po parfume Mon z rodiny Guerlain, ktorú propaguje Angelina Jolie. Je to vôňa ženy v pravom zmysle slova. Zmyselnosť milenky dodávajú intenzívne jazmínové tóny, ktoré mužom zamotajú hlavu, domácka levanduľa je vôňou istoty a upokojujúceho domova a celé to podčiarkuje sladkosť vanilky. Ktorý muž by odolal usínať v takomto náručí?