Vyberajte zemité a sýte

Dámy teplého farebného typu, či už blondíny, alebo brunetky, sú charakteristické tým, že ich pleť má olivový podtón, ľahšie sa opália dohneda.

„Väčšinou majú modrozelené, zelené, hnedé alebo zelenohnedé oči. Tým, že ich pokožka je dozlatista, pristanú im teplé odtiene farieb. Vyhýbať by sa mali snehobielej, nahradiť ju smotanovou, maslovou či béžovou. Pristanú im tiež oranžové, koralové, lososové odtiene, teplá červená, smaragdovozelená, kráľovská modrá. Nemusia sa vyhýbať ani žltej, ale mala by to byť jasná sýta žltá. Samozrejme, pristanú im všetky zemité farby – teplá béžová, škoricová, bordová, čokoládovohnedá. Tiež fialová, ale výrazný, purpurový odtieň. Môžu ich kombinovať s púdrovými odtieňmi týchto farieb,“ odporúča štylistka.

Vyhnite sa sivej a čiernej

Predovšetkým vo vrchnej časti tela sa vyhýbajte sivej a čiernej, ktoré sú k vašej pleti veľmi ostré, zvýraznia jej nedostatky a pridajú vek. „Čierna na večer môže byť, ale materiál by mal byť štruktúrovaný, napríklad čipka alebo šaty na ramienka. Aby bola čierna zjemnená.“

Striebro radšej nie

Štylistka podotýka, aby sme nezabúdali ani na doplnky, najmä šperky v okolí tváre. „Teplému typu pristane zlatý, žltý, medený a bronzový kov a kamene. Vyhýbať sa treba striebru, bielemu zlatu, bielym a modrým kameňom. Ak nosia okuliare, mali by siahnuť po jemnom zlatom alebo béžovom ráme,“ radí.

Brunetkám teplého typu pristanú zemité farby.
Brunetkám teplého typu pristanú zemité farby.
Zdroj: Lýdia Czakó