Nie každá z nás má miery 90-60-90 a výšku 170 centimetrov. Preto pre mnohé zostane dievčenská túžba len zaprášenou spomienkou. No „nová doba“ dáva priestor aj nám obyčajným ženám s rôznymi proporciami a odlišnou výškou splniť si svoj detský sen.

Ak čo i len trochu sledujete módne trendy, určite ste zachytili, že okrem dokonalých tiel sa čoraz častejšie dáva priestor aj ženám, ktorých konfekčná veľkosť nie je 36. Mnohé svetové značky pochopili, že ich zákazníčky zďaleka nie sú iba modelky, a keď chcú, aby si ich kúsky vedeli predstaviť aj tieto „nedokonalé“ klientky, treba ich fotiť práve na reálnych ženách. A našťastie sa tento trend nezastavil pred slovenskými hranicami. Mnohé lokálne značky využívajú na prezentovanie modelov svoje klientky, kamarátky či fanúšičky zo sociálnych sietí.

Úsmev, jemné chytenie vlasov, zatočenie sa a póza je na svete.
Zdroj: Lubie Sutton

A práve tak som sa k mojej prvej modelingovej skúsenosti dostala ja. Na Instagrame na mňa zasvietil oznam od lokálnej značky z Galanty, ktorú sledujem. Dokonca aj vlastním jeden model z dielne dizajnérky Julianny Rencés Kovács. Tá svoju lásku k mušelínu pretavila do vlastnej značky.
Julka hľadala modelky krv a mlieko na nafotenie novej minikolekcie, ktorá je venovaná práve ženám, ktoré chcú kde-tu niečo zakryť a inde čo-to odhaliť. Spolu s kamarátkou sme jej napísali a čuduj sa svete, presne sme jej zapasovali do konceptu. Poslali sme naše miery, dohodli sme čas a miesto a už o týždeň sme stáli pred objektívom foto­aparátu.

ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE