Štylistka odporúča vyhýbať sa zemitým farbám, sýtej oranžovej, koralovej, smaragdovozelenej i kráľovskej modrej. „Čierna je pre ne vhodnejšia ako pre dámy teplého typu. Ak sa im zdá príliš tmavá, môžu ju dobre nahradiť tmavomodrou, tmavozelenou alebo tmavofialovou,“ vraví Michaela a dodáva, že v doplnkoch by mali preferovať biele zlato, platinu, striebro alebo biely kov, ak ide o bižutériu. Týka sa to aj dioptrických okuliarov, ktoré by mali byť z bieleho kovu, prípadne modré či zelené. „Aktuálne je sezóna slnečných okuliarov. Čierne im pristanú viac ako teplému typu. Tiež si môžu dovoliť zrkadlové modré alebo zrkadlové ružové. A keď je reč o farbách, trendy sú neónové a z nich studenému typu pristane cyklámenová, žltá a zelená,“ uzatvára Michaela Sabolová.

Líčenie

Brunetky

„Tieto dámy majú kontrast zelených, sivomodrých alebo modrých očí s tmavými vlasmi, až do čierna bez prirodzených highlightov. Pokožka býva neutrálna do béžova, ale môže mať aj ružový podtón. V našich končinách sú to skôr ženy s alabastrovou pleťou,“ vysvetľuje vizážistka Veronika Vargová.

Mejkap – odporúča vybrať tóny ako alabastrová, mandľová, béžová alebo studená olivová.

Líčka –„Žiadne bronzovanie. Keď, tak jemný kontúring. Vyhnúť sa rozjasňovačom, rozžiareniu na pleti. Líčenie by malo mať matný finiš,“ upozorňuje vizážistka.

Oči – určite zvýrazňovať, použiť odtiene do ružova, ale chladnú ružovkastú.

Obočie –„Naň klásť veľký dôraz. Keď máme tmavé vlasy, musíme mať krásne vykreslené obočie. Samozrejme, k typu oka a tváre a hlavne v tóne vlasov,“ podotýka Veronika.

Pery – pristanú im sýte ružové odtiene, rubínová červená a ak sú krásne plné pery, nemusia sa báť ani tmavších odtieňov.

Brunetky studeného farebného typu pôsobia ako Snehulienky.
Brunetky studeného farebného typu pôsobia ako Snehulienky.
Zdroj: Lýdia Czakó