Už pred pár dňami sme rozoberali, prečo je dôležité vedieť, aký sme farebný typ, a na základe toho si vyberať vhodné odtiene farieb, či už oblečenia, doplnkov, alebo mejkapu a vlasov. „Najlepšia farba na svete je tá, ktorá vám pristane – povedala svojho času Coco Chanel. A mala pravdu, pretože mnohí nesprávne zvolenými farbami outfitu a vizáže kazia svoj vizuál,“ upozorňuje štylistka Michaela Sabolová.

Snehulienky a platina

V prvej časti sme sa venovali teplému typu žien, dnes si rozoberieme studený. Patria sem dámy, ktorých pleť má väčšinou ružový podtón, oči majú modré, sivé alebo modrosivé a žilky na zápästí sú skôr modrasté ako zelenkasté. „Je pre ne typická bledá pokožka. Keď sa opaľujú, nezhnednú alebo len veľmi málo a musia používať veľmi silný ochranný faktor, aby sa nespálili. Nájdeme medzi nimi modrooké platinové blondínky, no typické zástupkyne sú aj tie, ktoré vyzerajú ako Snehulienka – majú modré oči, tmavé havranie vlasy a porcelánovú pleť,“ vysvetľuje štylistka.

Vyberajte chladné odtiene

Pochopiteľne, tomuto typu pristanú odtiene studených farieb. „Na tmavovláskach vynikne snehobiela, svetlomodrá – tzv. baby blue, chladná ružová, levanduľovo fialová, chladná zelená – mentolová či citrónovožltá. Blondínky si môžu dovoliť výraznejšie farby ako cyklámenová, chladná červená, tmavomodrá námornícka. Môžu nosiť aj sivú a antracitovú, ale mali by ich kombinovať so žltou alebo ružovou, aby neboli fádne.“

Studenému farebnému typu s blond vlasmi pristane biela farba.
Studenému farebnému typu s blond vlasmi pristane biela farba.
Zdroj: Lýdia Czakó