Určite ste si na regáloch parfumérií všimli medzi púdrami rôznych odtieňov aj snehobiele. Nekúpili ste si ich však, lebo ste nevedeli, čo s nimi. Pritom biely púder by nemal chýbať vo vašej kozmetickej výbave.

Biela dokonalosť

V prvom rade s bielym púdrom nemôžete nič pokaziť. Zaručene si nevyberiete zlý odtieň, keďže je iba jedinej farby. Ak je kvalitný, nezmení farbu mejkapu a na pleti ho nevidieť. Netvorí mapy, nezvýrazňuje lišaje, nezalieza do pórov. Naopak, pleť dokonale zmatní, takže niekoľko hodín sa nebudete lesknúť. Ukryje všetky nedokonalosti pokožky vrátane tmavých tieňov a dodá tvári vnútorné vyžarovanie. Dokonca pomáha udržať vlhkosť v koži. Stačí len kabuki štetcom prepudrovať T-zónu a oblasť pod očami. A nemusíte siahnuť iba po luxusných značkách ako Dior či YSL. Dobrú službu vám urobí aj lacnejší Bourjois, Dermacol alebo Catrice.

Dobré rady

  • S púdrom to nepreháňajte, iba vtedy sa vám pleť naozaj rozžiari a nebudete vyzerať,akoby ste strčili tvár do vrecka s múkou.
  • Štetec po namočení do púdru otrite o ruku a mierne oklepte, aby na ňom nebolo zbytočne veľké množstvo.
  • Púder aplikujte najprv na T-zónu a potom ho jemne rozprášte po celej tvári.
  • Platí pravidlo, že čím bledšia pleť, tým výraznejšie oči. Nebojte sa čiernej maskary ani umelých mihalníc, prípadne očných liniek.
  • S lícenkou opatrne, na bledej pleti stačí len jemný dotyk ružovej, naozaj ako u bábiky.
  • Ak po aplikácii púdru použijete fixátor mejkapu, look vám vydrží celý deň.
  • Aby ste s bielym púdrom vyzerali prirodzene, vyberajte si produkty s označením blurring a mattifing.

Púdre aj na oči

Sypké očné púdre s mikroperleťou zanechávajú na viečkach jemný film. Sú vhodné na jemné očné okolie a na každodenné použitie. Farby možno aj miešať. Túto zimu si vyberajte hlavne striebristé, perleťové, biele či slaboružové.

Trik s detským púdrom

Predchodcom bielych púdrov bol detský púder, niektorí maskéri ho pre efekt ultra bledej pleti používajú dodnes. Práve tu však treba naozaj opatrnú aplikáciu, aby ste nemali tvár ako detský zadoček.