V symbióze

Aktuálne sa v jeho ateliéri pripravuje model pre jeho dlhoročnú klientku Alenu Heribanovú. „S Alenkou sa pracovný vzťah za tie roky posunul do priateľskej roviny. Cením si jej dôveru, skúšky trvajú len pár minút a výsledok je vždy symbiózou nás dvoch. Na prehliadke zažiari v zlatých šatách s textúrou, bohato nariasenou sukňou a asymetrickými rukávmi,“ spresnil návrhár.

A ako vidí spomenutú vzájomnú symbiózu samotná Alena Heribanová? „Feri mi na začiatku mojej hlásateľskej kariéry vytvoril prvú róbu – dodnes si pamätám, akú pozornosť vzbudila. A potom sme spolu prešli dlhú cestu. Obliekal ma na plesy, do televíznych relácií, veľkých šou, na javiská, na svadby oboch mojich dcér. Vždy som sa v jeho modeloch cítila dobre a komplimenty, ktoré som dostala, patrili predovšetkým jeho kreativite. Za tie desiatky rokov sa poznáme, sme priatelia, dôverujeme si – a to je vzácne. V našej profesii ,nosíme kožu na trh‘. Čím lepšie a pohodlnejšie sa v nej cítime, tým lepší je náš pocit. Ferimu vďačím za dlhé roky prežité s týmto dobrým pocitom. Teším sa na jeho prehliadku.“

Alenka s Ferom spolupracuje už dlhé roky.
Zdroj: Archív F. M.

Ďalšou krásnou a úspešnou ženou, ktorá si na prehliadke „oblečie Mikloška“, bude speváčka Emma Drobná. Jeho tvorbu si vyberá aj do videoklipov. Tentoraz si skúšala avantgardný kúsok s asymetrickou sukňou a výrazným metalickým topom, ktorý sa perfektne hodí k pripravovanej netradičnej pokrývke hlavy.