„Takisto treba zabudnúť na rôzne aplikácie po bokoch, ako sú zipsy či vrecká. Nevhodné sú bedrové nohavice a sukne, dámy by mali preferovať zvýšený pás na nohaviciach a sukniach. Pekne vytvaruje pás a opticky zúži boky,“ odporúča štylistka. Strihy v dolnej časti tela by mali byť čo najjednoduchšie, teda nohavice smerom dole rovné, nemali by sa zužovať.

„Môžu byť aj jemne rozšírené a ak sa doplnia o opätky, stačia aj troj-štvorcentimetrové, opticky sa predĺžia nohy a zúžia boky. Určite sa treba vyhýbať trojštvrťovým nohaviciam aj tým s vyhrnutou manžetou, pretože opticky nohy skracujú. Sukne sú vhodné aj puzdrové so zvýšeným pásom alebo doplnené opaskom a dĺžka môže byť okolo kolien, ale pokojne aj midi. No treba dávať veľký pozor na mididĺžku pri sukniach aj šatách, lebo ak sa končia v strede lýtok, väčšinou to robí nepekné nohy,“ podotýka Michaela a dodáva, že vhodný strih sukní a šiat je aj do A, z padavej, pokojne aj jemne plisovanej látky. „V prípade plisu nech boky skôr obopína, nie na gumičku.“

Hore objem

V hornej časti postavy sa možno pohrať. „Je vhodné vrchným dielom oblečenia vykorigovať nesúmernú postavu. Môžu si dopriať teraz veľmi módne objemy v pleciach, čiže saká s vypchávkami, blúzky s nariasenými rukávmi, rôzne vzory na látkach aj lesklé materiály, volány, mašle, čipky. Čokoľvek, čo im vytvorí objem.“ Štylistka odporúča vyhýbať sa rovným strihom šiat aj sák, aby nedeformovali postavu, a skôr upriamiť pozornosť na plecia. Ak majú dvojfarebný outfit, svetlé farby treba použiť hore a tmavé a matné v dolnej časti.

Hruška by sa mala vyvarovať bedrovým nohaviciam, aj vykasanému spodku nohavíc.
Hruška by sa mala vyvarovať bedrovým nohaviciam, aj vykasanému spodku nohavíc.
Zdroj: Instagram