Skôr ako sa vrhnete na nákupy, uvedomte si, aký ste typ postavy, a potom už bude pre vás hračka vyzerať ako kráľovná za každých okolností.

 

„Začala by som citátom módneho dizajnéra Huberta de Givenchy, ktorý povedal, že šaty sa majú prispôsobiť ženskej postave a nie postava šatám. Čiže byť pekne oblečená a dobre vyzerať znamená nájsť si vhodné oblečenie pre svoj typ,“ radí štylistka Michaela Sabolová, ako pomocou správne zvoleného oblečenia zdôrazniť svoje ženské krivky a potlačiť partie, s ktorými nie ste spokojná.

Dole maskujte

Rozlišujeme štyri základné typy postáv - hruška, presýpacie hodiny, obdĺžnik a jablko. Začnime hruškou, keďže tento typ je považovaný za najbežnejšiu postavu dnešných žien.

„Dámy typu hruška majú väčšinu váhy v spodnej časti tela a na stehnách. Horná polovica tela je štíhlejšia, plecia sú proporčne užšie v porovnaní s bokmi a nemajú bujné prsia. Keď aj dáma schudne, ramená sú vždy štíhlejšie ako spodok. A práve oblečením sa dá veľmi dobre táto disproporcia vykorigovať.“ Podľa slov Michaely by sa „hrušky“ mali vyhýbať lesklým materiálom v spodnej časti tela a veľkým vzorom. Ak vzor, tak veľmi drobný.

Jennifer Lopez
Zdroj: slice.ca