Liečivej sile kameňov veria mnohé ženy, ktoré zaujíma ezoterika. Valček z ametystu, ruženínu, kryštálu či jadeitu však môžu vyskúšať aj tie, ktoré len túžia po zdravej a mladistvej pleti. Ide o stáročiami overený beauty trik, ktorý pochádza z Číny. Nuž a Číňanky sú preslávené dokonalou pleťou.

Návod ako vaľkať
Návod ako vaľkať
Zdroj: Shutterstock

Stop vačkom pod očami

Na trhu sú aj lacné napodobeniny face rollerov, ak však chcete, aby naozaj prospeli pleti, určite sa vyhnite syntetickým materiálom a zadovážte si valček z polodrahokamu. Prírodné minerály, keď sa správne rolujú po tvári, uvoľňujú, upokojujú, pomôžu prekrveniu, zmenšujú opuchy a krásne rozžiaria. Je to vďaka liečivej sile kameňov, no aj preto, že pomôžu doslova tlačiť účinné krémy či oleje do kože. Keď vydržíte vaľkať tvár, krk a dekolt pravidelne niekoľko minút denne, bude sa produkovať viac kolagénu a pleť bude pružnejšia a zredukujú sa vrásky. Pomôcku ocenia aj tí, ktorí sa budia s opuchnutými očami.

Vyvaľkajte sa do krásy

Face roller má zväčša dva valčeky. Menší sa používa na citlivé partie okolo očí, na viečka, nos a pery, väčší vyhladí väčšie plochy ako čelo, krk, dekolt, bradu.

Pred použitím, treba dať face roller na chvíľu do mrazničky. Vďaka chladu opuchnutá tvár doslova spľasne. Medzitým si pripravte kvalitné sérum či olej a vyčistite si pleť. Nakrémujte ju, aby sa valček dobre kĺzal. S hladením začínajte v strede tváre a jemným tlakom posúvajte nahromadené tekutiny pod kožou smerom k lymfatickým uzlinám nahor a do strán, proti účinkom gravitácie. Tam, kde chceme uvoľniť svalové napätie, posilniť pleť a zbaviť sa vrások, pritlačte, ale masáž musí byť príjemná a jemná. Každý ťah opakujete minimálne tri razy. Po beauty chvíľke, valček umyte, osušte a odložte na bezpečné miesto, aby sa nepoškodil napríklad pádom.