Hoci rukavice pomáhajú v zime chrániť si ruky pred vplyvmi počasia, práve po zime sú nechty často polámané, prípadne zažltnuté, najmä na nohách. Aj v tomto prípade platí potreba na jar si obohatiť jedálniček o vitamíny a minerály. No často sú za zmenami stavu nechtov rôzne plesňové ochorenia.

Po zime sa treba postarať aj o chodidlá a nechty na nohách.
Po zime sa treba postarať aj o chodidlá a nechty na nohách.
Zdroj: Shutterstock.com

Nedarí sa vám vypestovať si pekné nechty? Jednej zaužívanej veci sa musíte zbaviť!

Odborníci neodporúčajú vystrihávať si poškodené nechty, pretože vzniknutá ranka či už pri nechte alebo okolitej pokožke môže byť vstupnou bránou pre ďalšie infekcie. „V prípade onychomykózy, teda plesne na nechtoch, je dôležité čo najskôr nasadiť liečbu, aby sa odstránil pôvod ochorenia a zamedzilo sa jeho šíreniu,“ vysvetľuje dermatologička MUDr. Edita Kaiserová.

MUDr. Edita Kaiserová
MUDr. Edita Kaiserová
Zdroj: FRAIS

VIDEO: Chcete mať pohľad bábiky ako Anna Amenová? Touto metódou vám ho vykúzlia!

Mastičky s lokálnym pôsobením totiž často neodstránia plesňové a mykotické zárodky, preto je lepšie sa zveriť do rúk odborníka. Dnes sa dá nechtová mykóza liečiť ambulantne, bezbolestne a na počkanie. „Využíva sa na to Fox Laser, ktorý laserovým žiarením pôsobí cez postihnuté nechtové lôžko do biologického tkaniva, v ktorom sú cieľové patogény. Laserový lúč zničí ich, ako aj plesňové a mykotické zárodky, ktoré by mohli ochorenie znovu vyvolať,“ vysvetľuje doktorka Kaiserová.

S plesňou na nechtoch si poradí laser.
S plesňou na nechtoch si poradí laser.
Zdroj: Profimedia.sk

Koniec VRÁSKAM z vysychania pleti: Dajte si pozor na prehriaty a suchý vzduch v kancelárii!

Hladké, ale vysušené? Stačí sa pohrabať v chladničke a problém je zažehnaný!

Nadmerne sa potíte? Nepchajte do seba už lieky, veď vám postačí ocot, vodka alebo zemiaky.