Aký skrášľovací zákrok je vhodný v tomto období, keď je pleť po koronapauze zanedbaná, no už vystrkujú rožky slnečné lúče? „Na oživenie pleti je výborný napríklad plazmalifting. Môže sa realizovať počas celého roka, no je vynikajúci najmä ako príprava práve pred letným slnkom. Jednou z najväčších výhod plazmy je tá, že ide o prirodzený, telu vlastný materiál, bohatý na množstvo bielkovín a rastových faktorov. Po ošetrení plazmou pred letom vám nehrozí ani neželaná pigmentácia, ktorá môže vzniknúť napríklad po laserových prístrojových ošetreniach,“ vysvetľuje MUDr. Barbora Brezová, PhD., podľa ktorej je plazmalifting vhodný pre všetky vekové kategórie, ale najúčinnejší je medzi dvadsiatym a štyridsiatym rokom.

Dracula terapia

„Plazma sa začala používať v estetickej medicíne pre jej vynikajúce regeneračné schopnosti. Mdlú a unavenú pokožku dokáže rozžiariť a pomáha aj pri problematickej aknóznej pleti,“ vyzdvihuje odborníčka, ktorá však zdôrazňuje, že plazmalifting, známy aj ako Dracula terapia, nie je jednorazové ošetrenie. „Už po prvom raze však vidieť výsledok. Pleť je pružnejšia, sviežejšia, no protokol sú tri ošetrenia v intervale dva až štyri týždne,“ upozorňuje lekárka, do ktorej rúk sa zverila i niekdajšia misska Veronika Vágnerová Husárová.

„Chystala som sa sem už dlhšie, ale pre koronu to nebolo možné. Kliniku mi poradila moja veľmi dobrá kamarátka Simona Krainová, ktorá je aj ich tvárou a uznajte – vyzerá úžasne! Takže som nemala žiadne pochybnosti a rozhodla som sa podstúpiť jemné korekcie tváre, lebo aj zdanlivo malý nedostatok sa dá krásne skorigovať,“ netají Veronika zásahy plastickej chirurgičky.

MUDr. Barbora Brezová pomohla Veronike zbaviť sa drobných nedostatkov.
MUDr. Barbora Brezová pomohla Veronike zbaviť sa drobných nedostatkov.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS