Kde si dopĺňate šatník najčastejšie?

V Anglicku, kde žije môj brat aj sestra, takže ich návštevu vždy spojím s nákupmi. Najnovšie ma však úplne dostal šoping cez internet, našla som si tam skvelé stránky. Pozerám si ich aj každý druhý deň a som tak v obraze, čo je práve trendy.

A čo časopisy alebo módne blogy, sledujete ich?

Samozrejme, čítam aj EMMU a občas kliknem na módne blogy. U nás tú vlnu spustila Soňa Skoncová, jej blog sledujem. Ale vo Fashion TV pravidelne pozerám nové prehliadky svetových návrhárov, ktorí mi vedia vyraziť dych novými kúskami.

Máte vo Fashion TV ako moderátorka predpísaný aj dress code?

Samozrejme, je to naša povinnosť. Na každú akciu, kde idem nakrúcať, si svoj outfit starostlivo vyberám a snažím sa byť vždy dokonale upravená. My moderátorky sme pod väčším drobnohľadom, ale príde mi to prirodzené, veď pracujeme v módnej televízii.

V šatníku Jany Mutňanskej: Bez ihličiek ani na krok

Outfit na párty

Foto: Robo Hubač

Na ktorú módnu vychytávku ste najviac pyšná?

Na modrý kožuch z mongolskej ovce, je to pre mňa absolútna srdcovka. Zohnala som ju na svojej obľúbenej stránke farfetch.com. Keď som ho zbadala, bola to láska na prvý pohľad. Vybrala som ho aj do stylingu, v ktorom by som išla do práce. Stačia k nemu jednoduché rifle, korzetový top a aj tak budete neprehliadnuteľná!

Čo nesmie chýbať vo vašom šatníku?

Určite čierne kokteilky. Mám jedny klasické zo Zary, ktoré som si pred dvoma rokmi kúpila New Yorku. Sú moje najobľúbenejšie a môžem ich nosiť v rôznych variáciách. Sú stále tie isté, ale zároveň vždy vyzerajú inak a baví ma kombinovať ich na všetky spôsoby.

Takže vaša skriňa je plná doplnkov?

Áno, pretože dotvárajú celkový outfit. Ak je aj žena úplne jednoducho oblečená, napríklad v džínsoch a obyčajnom tope, stačí to doplniť krásnymi topánkami alebo kabelkou. Tie výzoru dodajú úplne iný rozmer.

V šatníku Jany Mutňanskej: Bez ihličiek ani na krok

Toto nosí Jana vo voľnom čase

Foto: Robo Hubač

Čo robíte s vecami, ktoré už nenosíte?

Vždy som snažila ich „posunúť“ ďalej kamarátkam, alebo známym, ktorým by urobili radosť. Žiaľ, sestry nosia iné konfekčné veľkosti, takže im by boli nanič. No ak sa kamarátkam nejaký môj kúsok páči, vždy im ho rada venujem. Aspoň viem, že je v dobrých rukách. Už som rozmýšľala aj nad tým, že zorganizujem nejaký bazár, aspoň by výťažok niekomu pomohol.

Čoho máte v skrini najviac?

Topánok. Vždy, keď ku mne prídu na návštevu kamaráti stylisti, robíme si malú módnu prehliadku. Vytiahnu mi všetky moje topánky a skúšame ich. Potom sa mi smejú a nechápu, kam všetky tie páry dokážem uložiť. Mám ich naozaj veľa.

A takto sa Jana oblečie do práce

Foto: Robo Hubač

Tak schválne, koľko?

Keď to v hlave tak narýchlo spočítam, určite aj sedemdesiat párov. A väčšinou ihličky. Jediné nízke topánky, ktoré v skrini mám, sú tenisky na športovanie a najnovšie snehule Salvatore Ferragamo. Aj keď som si kúpila tenisky na bežné nosenie, museli mať zvýšený podpätok. A všetci moji kamaráti sa čudujú, ako dokážem v tých trinásťcentimetrových ihličkách šoférovať.

Máte aj obľúbenú značku?

Milujem najmä tie od Christiana Louboutina, pretože jeho nesmrteľná podrážka a vysoké podpätky urobia bohyňu z každej ženy. Nedávno som však v Bratislave osobne spoznala aj návrhára Briana Atwooda, ktorý tu predstavil svoju kolekciu topánok. Sú naozaj božské, takže teraz mám v pláne kúpiť si aj nejaké „atwoodovky.