O služby fotografa Mária Gottiho je vo vodách slovenského šoubiznisu veľký záujem. Dokonca sú aj také hviezdičky a hviezdy, ktoré sa dávajú zvečniť a umelo skrášliť výlučne v jeho ateliéri.

Gotti však žne úspech aj za našimi hranicami a jeho meno sa spája najmä s najpopulárnejším časopisom pre dospelých na svete. Talentovaný umelec, ktorému rukami doslova prechádza ženská krása, zostal nedávno ako obarený.

Z pohody ho vykoľajila správa v médiách, že značka Victoria‘s Secret mení svoju stratégiu a jej povestní anjelici s krídlami budú minulosťou. Vychudnuté, vysoké a prsnaté modelky majú na mólach vystriedať ženy kyprejších tvarov, ktoré sa viac podobajú bežnej realite. „Svet sa zbláznil,“ napísal Mário na sociálnej sieti. „Áno, bol najvyšší čas ich vymeniť. Tešíme sa na tučné ‚ono‘ pohlavie,“ povzdychol si.

Zmenila to plastika

Fotograf svojím príspevkom zdvihol žlč niektorým diskutérom, no ďalší mu za jeho názor pomyselne zatlieskali. Gotti však odmieta, že by jeho slová mali vyznieť tak, že žena, ktorá nemá rozmery XXS, je monštrum. „V žiadnom prípade som nikoho nemienil uraziť. To vôbec nie, a ak to niekto zle pochopil, tak ma to mrzí,“ vysypal si popol na hlavu umelec, keď ho Šarm v kontroverznej téme kontaktoval.

Modelka bola podľa neho zamestnanie, a kým nespĺňala isté požiadavky, nemohla ho vykonávať hociktorá, ktorá si to zmyslela. „Ale pokročilá plastická chirurgia to zmenila. Ešte nedávno boli požiadavky na miss 90 – 60 – 90. Bola taká doba. No to neznamená, že so ženami s inými mierami nevychádzam a neakceptujem ich,“ obhajuje sa Gotti s tým, že je profesionál a nafotí 30-kilogramovú,130-kilogramovú aj 230-kilogramovú osobu tak, aby bola spokojná ona a aj klient, ktorý si záber objednal.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.