Jedným z najčerstvejších trendov vo svete krásy sú „foxy eyes“, v doslovnom preklade líščie oči, po našom mačacie. Ide o oči a obočie mandľového tvaru, pripomínajúce pohľad mačkovitej šelmy. Asi najznámejšou modelkou, u ktorej ste to mohli vidieť, je Bella Hadid (24). Aj niekdajšia miss Veronika Vágnerová Husárová však už má tento sexi pohľad. „Trend som si všimla na viacerých zahraničných modelkách, ale aj bežných ženách. Na Instagrame toho bolo čoraz viac, spýtala som sa teda lekárky MUDr. Barbory Brezovej z kliniky YES VISAGE, ktorá mi už zopár neinvazívnych zákrokov spravila, či si myslí, že by sa mi to hodilo. Po konzultácii sme sa rozhodli spraviť to veľmi citlivo. Niektoré ženy majú strašne vytiahnuté obočie, ale mne doktorka len jemne zdvihla kútiky očí,“ vysvetľuje Veronika.

Optický klam

Nite na omladenie tváre sa používajú už dve desaťročia najmä na lifting. Metóda „foxy eyes“ je však v našich končinách len v začiatkoch, čo potvrdila aj chirurgička MUDr. Barbora Brezová. „Ide o špecifický typ browliftu (vytiahnutia obočia). Zvyčajne sa s týmto zákrokom stretávame na sociálnych sieťach, kde môže pôsobiť neprirodzene. Často sú totiž foxy eyes vytvorené len pomocou filtrov a aplikácií a s realitou nemajú nič spoločné. Neverte teda všetkému, čo vidíte. Dá sa to však urobiť aj s citom. Dôležité je posúdiť, čo komu na tvári ladí. Niekomu môže zákrok pridať na pôvabe, ale u iného by vyzeral čudne. Všetko teda s mierou a u skúseného lekára,“ zdôrazňuje odborníčka.

Podstatou zákroku je vytiahnuť obočie, na čo je potrebná správna aplikácia botulotoxínu, následne niťový lifting špeciálnou technikou, prípadne v kombinácii s výplňami. „V ojedinelých prípadoch sa môže zákrok doplniť aj o určité operačné techniky. Odporúčam sa vždy obrátiť na plastického chirurga, ktorý má v tejto oblasti dostatok skúseností,“ radí MUDr. Barbora Brezová.

MUDr. Brezová spravila Veronike foxy eyes niťami.
MUDr. Brezová spravila Veronike foxy eyes niťami.
Zdroj: Archív B.B.