V priemysle so skrášľovacími procedúrami a zákrokmi sa točia obrovské peniaze, a tak treba vždy myslieť krok dopredu. To, čo ešte nedávno svietilo na plagátoch ako výstavná reklama na jedinečnosť, môže rýchlo preskočiť jej presný opak.

Spomíname si na obdobie, keď mnohé modelky, ale i herečky a moderátorky túžili po nafúknutých perách ako z rozprávky Káčerovo.

Poslankyňa Petra Krištúfková má tiež kačacie pery.
Zdroj: Facebook / Petra Krištúfková

Chúďa Boris

Predseda parlamentu Boris Kollár, azda najväčší milovník tejto orálnej dysmorfie u svojich dám, teraz horko zaplače. Niektoré ženy zatúžili po zmene a aktuálnym hitom sa stáva vylepšená verzia „duckface“ – takzvané „Russian lips“.

Ide o nový spôsob formovania pier pomocou starej osvedčenej kyseliny hyalurónovej. Trik je v tom, že vylepšenej dáme ústa opticky zväčšia, ale ich objem nepôjde ako pri starej verzii – do priestoru.

Tento trend v estetickej medicíne kladie dôraz na vertikálne zdvihnutie horných pier a čo je priam magnetom pre chlapov – ich vytvarovanie do akéhosi zvodného srdiečka. To začalo biť pod nosom napríklad 1. vicemiss Universe 2013 a niekdajšej frajerke hokejistu Tomáša Tatara Lucii Slaninkovej.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.