Vlasy sú korunou krásy a na bále sa im prikladá rovnaká vážnosť ako pri výbere večernej toalety, preto nič z toho by sme nemali podceňovať.

Tortu nie

Trendy ženy vedia, že príliš sa čačkať je už hudba minulosti, a takisto ako šaty, aj účes by mal byť na plesový večer minimalistický. Vyčesané „torty“ vyvolajú skôr úsmev ako obdiv.

„Už netreba sedieť v kaderníckom kresle dlhé hodiny. Naozaj stačí, aby žena pôsobila upravene, mala pekné šaty, líčenie a jednoduchý vypnutý účes, ktorý môže pôsobiť ležérne, no zároveň upravene,“ hovorí kaderníčka Lenka Dráfiová.

A aké sú trendy na tento rok? „Stále nič nepokazíte vyčesanými drdolmi, romanticky vypnutými kučeravými vlasmi. V jednoduchosti je naozaj krása a dôležité je účes len poriadne zafixovať, aby vydržal do rána a aby s ním dámy nemali počas plesovej noci žiadne starosti. Netreba vymýšľať nič komplikované,“ radí odborníčka.

 

Svieži zapletanec

Veľmi vďačným a sviežim účesom je aj tento variant. Hravý náboj mu dodáva jemný zapletanec a spustené pramienky v okolí tváre. Táto voľba sa hodí pre mladšie ženy.

Taylor Swift a jej romantický účes.
Taylor Swift a jej romantický účes.
Zdroj: Profimedia.sk

Ani vypnuté, ani rozpustené

Hoci plesový protokol predpisuje, že vlasy dám by mali byť vypnuté, je tu aj táto možnosť. Stačí pekne zvlniť a zafixovať vlny, jednu stranu vypnúť a druhú nechať upravene rozpustenú. Účes pôsobí honosne šik. Môžu si ho dovoliť aj zrelšie dámy.

Môžete to poňať aj ako Nikki Reed.
Môžete to poňať aj ako Nikki Reed.
Zdroj: GettyImages

Stará dobrá klasika

Drdoly nevyjdú z módy azda nikdy a je už len na vás, či zvolíte uhladenú klasiku alebo drdol oživíte zapletenými pramienkami. Drdol si môžu dovoliť aj dámy s kučeravými vlasmi, ktoré vo výčese môžu priznať i nepoddajné kučery.

Jennifer Lopez vždy vie ako zaujať...
Jennifer Lopez vždy vie ako zaujať...
Zdroj: GettyImages

Extravagancia môže byť

Na plese je prípustná aj nevšednosť, no pozor, nie vždy môže „vypáliť“ dobre. Ak to však dopadne takto, úspech máte zaručený!

Krásna Cate Blanchet
Krásna Cate Blanchet
Zdroj: GettyImages