Toto je päť najčastejších chýb, ktorých sa ženy dopúšťajú.

1. Poriadne a rýchle schudnem

Radšej zhadzujte pomaly a systematicky. Výsledkom snahy o rapídne chudnutie totiž môže byť nielen bumerangový efekt na váhe, ale aj dozvuky v podobe ochabnutých paží, ovisnutej kože na bruchu, stehnách a často aj na podbradku. Nehovoriac o poklesnutých a „vyprázdnených“ prsiach. „Ochabnutá koža je buď dôsledkom rýchleho chudnutia, teda výraznejšej straty hmotnosti v kratšom časovom intervale, prípadne pri vyššom veku súvisí s úbytkom svalovej hmoty, kolagénu a tým aj pružnosti kože,“ hovorí plastický chirurg MUDr. Martin Dziuban.

Ak teda nechcete vyzerať ako v XXL koži, chudnite pod dohľadom odborníka a radšej pomalšie, no s istotou trvalého efektu. Nadbytočná a ovisnutá koža pôsobí neesteticky a ani sexi kúsky oblečenia ju neskryjú. „Záchranným riešením v prípade ramien môže byť brachioplastika, teda chirurgické odstránenie nadbytočného kožného previsu,“ hovorí odborník. Robí sa v lokálnej, prípadne celkovej anestézii, kde sa rez vedie z vnútornej plochy ramie. Jazva je tak takmer neviditeľná, no efekt trvalý. „V prípade kožných previsov na bruchu, ak sú už rozostúpené aj brušné svaly, je potrebný väčší chirurgický zákrok, tzv. abdominoplastika, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha.“

V prípade kožných previsov na bruchu, ak sú už rozostúpené aj brušné svaly, je potrebný väčší chirurgický zákrok, tzv. abdominoplastika, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha.
V prípade kožných previsov na bruchu, ak sú už rozostúpené aj brušné svaly, je potrebný väčší chirurgický zákrok, tzv. abdominoplastika, pri ktorom sa odstraňuje nadbytok kože a tuku zo strednej a dolnej časti brucha.
Zdroj: FRAIS

2. Sexi prsia za každú cenu

Chcete si splniť sen o sexi prsiach a uvažujete o čo najväčšom rozmere? Aby ste boli zvodná, nemusíte mať namiesto pŕs balóny. Jednak si tým zaťažujete chrbticu, čím si privodíte zdravotné problémy, a jednak to pôsobí umelo. „Pokiaľ ide o veľkosť implantátov, vždy je snaha vyhovieť pacientke, aby bola spokojná, no musí tu byť aj isté estetické vnímanie a hlavne anatomické pomery, ktoré sú žene dané. Keď má pacientka priemer prsníkov 12 centimetrov, tak nemôžeme dať implantát so šírkou 15 centimetrov,“ hovorí doktor Dziuban.

Profily implantátov sú rôzne, vďaka čomu možno docieliť estetický výsledok a aj technológia pokročila. Namiesto voľby naslepo si môžete ešte pred operáciou vyskúšať novú veľkosť a tvar poprsia vďaka 3D modelácii. „Pomôcť môžu tiež tzv. sizers – špeciálne vypchávky, ktoré si vložíte do podprsenky a naživo sa tak vidíte s budúcou veľkosťou vašich nových pŕs,“ dodáva doktor.

Menšie prsia sú príťažlivejšie ako balóny.
Menšie prsia sú príťažlivejšie ako balóny.
Zdroj: FRAIS