Minimálne invazívne ošetrenie, ktoré pomocou mezoterapie a vysokovýkonného intenzívneho pulzného svetla (IPL) dokáže omladiť pokožku, je už dostupné aj na Slovensku. Novinku predstavili na jar v Monaku a po pár mesiacoch sa stala vychytávkou dám, ale i pánov, túžiacich po mladšom vzhľade bez rezania tváre.

MUDr. Adriana Tomeková počas novej procedúry ošetruje pacientku.
Zdroj: David Duducz

Misska prekvapuje: V jej kúpeľni tróni parfum od speváka!

Namiešané na mieru

Pri tejto metóde sa do pleti veľmi jemnými mikrovpichmi aplikuje kyselina hyalurónová v kombinácii s vitamínovým roztokom. „Tieto látky spolu s pulzným svetlom zlepšujú stav kože, dokážu vyhladiť stredne hlboké vrásky, zmierniť pigmentácie a rozšírené póry. Celkovo pleť omladia, rozžiaria a napnú,“ vysvetľuje MUDr. Adriana Tomeková. Účinky kyseliny hyalurónovej sú známe už roky – je najsilnejšou hydratačnou látku v tele, pleť regeneruje a chráni pred vonkajšími vplyvmi, udržuje ju pevnú a pružnú, vyhladzuje vrásky, blokuje voľné radikály, zabraňuje vzniku strií, takisto urýchľuje hojenie rán. „Pomáha aj naštartovať obnovu buniek a tvorbu kolagénu, omladzuje hlboké vrstvy kože. Výsledkom je pružná a hladká pokožka,“ vraví dermatologička.

Andrea Oberta (49) sa zverila do rúk MUDr. Adriany Tomekovej, aby vyskúšala, ako softlifting zafunguje.
Zdroj: David Duducz

Piatkový beauty večer: Urobte si omladzujúcu masku na tvár z 3 surovín

Výživný kokteil

 • Rovnako dôležité sú aj vitamíny A, E, C, B, K a D – chránia pokožku pred voľnými radikálmi, ktoré ju poškodzujú na bunkovej úrovni. Vďaka nim a ich ochrannej bariére sa znižuje riziko zápalu, opravujú sa poškodenia vnútri i na povrchu pleti a zlepšuje sa jej schopnosť produkovať kolagén.
 • Aminokyseliny sú dôležité pre obnovu štruktúry samotnej kože, obnovujú tkanivá poškodené starnutím. n Minerálne soli stimulujú rôzne aktivity buniek a tak zlepšujú celkový metabolizmus tkanív.
 • Koenzýmy sú životne dôležité antioxidačné látky, chránia organizmus pred škodlivinami, a tým aj zlepšujú stav kože a podporujú jej obnovu. n Nukleové kyseliny podporujú štiepenie dôležitých bielkovín pokožky.

Softlifting pozostáva z viacerých úkonov.
Zdroj: David Duducz

Trápi vás vaša unavená pleť? Stopnite prejavy starnutia za pomoci šalvie

Po 5 ošetreniach

 • Podľa MUDr. Tomekovej je vo vyššom veku prirodzené, ak pokožka ochabuje, stráca pružnosť a tvoria sa vrásky či pigmentové škvrny. Pravidelná starostlivosť určite pomôže udržať ju pevnú a zdravú. „Čím skôr s pravidelnou starostlivosťou začneme, tým lepšie výsledky s pribúdajúcim vekom uvidíme,“ povzbudzuje.
 • Pani Andrea hovorí, že na ošetrenie sa odhodlala pre vek: „Veď päťdesiatka sa blíži. Som vydatá päť rokov, patrí sa ešte páčiť manželovi,“ žartuje. Pochvaľuje si, že jej pleť je krajšia, napnutejšia. „Procedúry boli bezbolestné, len laser je trošku nepríjemný. Mala som tam cievky, ktoré mi pani doktorka povypaľovala, tak to bolo cítiť. Ale upozornila ma na to, ako to bude prebiehať, a hneď mi to aj schladila, takže nič hrozné. Z výsledku som nadšená, mimické vrásky mi zmizli a pleť omladla. Manžel, blízki aj kolegyne ma pochválili,“ uzatvára.

Pani Andrea si novinku od MUDr. Tomekovej pochvaľuje.
Zdroj: David Duducz

Nebežte hneď k plastickému chirurgovi: S vráskami zabojujete krémom, ktorý si vyrobíte doma!

Výsledky ošetrenia sotflifting:

 • Postupné a dlhodobé spevnenie pokožky tváre, krku a dekoltu
 • Celkové výrazné omladenie vzhľadu pokožky
 • Zvýšenie hydratácie pokožky, jej prekrvenie a revitalizácia
 • Viditeľné vyhladenie vrások a nedokonalostí pleti
 • Podporuje produkciu elastínu a kolagénu
 • Dodáva pevnosť a pružnosť pokožke
 • Pôsobí preventívne proti vráskam
 • Vhodný na aknóznu pleť a pigmentové škvrny
 • Odstránenie drobných vrások
 • Vyrovnávanie farebných rozdielov

Po procedúrach bolo možné sledovať viditeľnú zmenu.
Zdroj: David Duducz

Odtajnila triky na krásu: Simona Krainová prezradila metódy, vďaka ktorým si udržiava mladistvý vzhľad!