Vo filme Diabol nosí Pradu sa tuctovka Andy vo vyťahanom svetri naraz premenila na sexicu v korzete napriek tomu, že svätosväte prisahala, že ju móda nezaujíma a riešiť oblečenie je také povrchné... Stavím sa, že deväťdesiat percent žien po filme utekalo domov, aby sa pred svojou skriňou psychicky zrútilo. S nablýskanými outfitmi v hodnote milión dolárov, ktoré do filmu vyberala štylistka Sexu v meste Patricia Fieldová, sa dá len ťažko súperiť. Ale aj tak – nie je vám to opakujúce sa ranné zúfalstvo podozrivé? Ešte aj na Facebooku nájdete skupiny s praskajúcim šatníkom, ktoré riešia to isté čo vy. Tri milióny ľudí len na sociálnej sieti! Prečo zabíjame čas postávaním pred skriňou, len aby sme o pár minút neskôr vyšli z domu zasa len v džínsoch a tričku?

Kde sa stala chyba?

Chcete si niečo pekné na seba kúpiť? Lenže bez konkrétnej predstavy sa nakupuje ťažko, však? Bez nejakých extra úvah vezmete prvú vec, ktorá vám padne do oka. A keď váš najnovší úlovok vyberiete z tašky, to, čo vyzeralo v obchode neodolateľne ako zo Smotánky, naraz bez reflektorov pôsobí všedne, nemáte ho s čím skombinovať alebo vám pridáva päť kíl. Dobrou pomôckou sú napríklad programy ako napríklad Polyvore, ktorý nájdete na Polyvore.com. Po bezplatnej registrácii sa môžete vrhnúť na skladanie outfitu z dostupných kolekcií z celého sveta. Ale pozor, je prudko návykový!

Ak patríte k nefalšovaným fashion maniačkam, zrejme sa od neho len tak ľahko neodmotáte. No a samostatnou kapitolou sú módne biblie, ktoré vydávajú samotní dizajnéri. Bez inšpirácie zaručene nezostanete.

  • KOMBINUJTE - jasné, že oblečenie vyzerá vo vašom obľúbenom butiku úžasne, keď je zladené s celou kolekciou. Než s vešiakom zamierite k pokladnici, predstavte si, či sadne aj k reálnym kúskom z vášho šatníka.
  • DAJTE SI NAČAS - spontánnosť je super, ale spontánne nakupovanie stojí veľa peňazí. Premyslite si vopred, čo naozaj chcete. Ružová pastelová blúzka s kvetmi môže vyzerať neodolateľne, ale skutočne ju znesie šatník nabitý športovými kúskami?
  • ZÁSOBTE SA - každá značka má kolekciu Basic – tričká a tielka v bielej, čiernej, béžovej, sivej či tmavomodrej skombinujete s každou sukňou, džínsami, aj kostýmovými nohavicami. Čisto biela klasická blúzka vyzerá úžasne s puzdrovou sukňou, rovnako ako s tmavšími skinny džínsami.
  • PRIPRAVTE SA - je to smiešne jednoduché, ale plánovanie outfitu deň dopredu naozaj zaberá! Máte viac času pohrať sa s doplnkami a premyslieť si detaily. Nehovoriac o tom, koľko času ráno ušetríte.
  • SPOZNAJTE SA - niekedy trvá celé roky, kým dokonale pochopíte svoju postavu a doprajete jej lichotivé oblečenie. Možno nenosíte sukňu len preto, lebo si nie ste istá, ktorá dĺžka vám sedí. Ak si nie ste pred zrkadlom istá, odfoťte sa. Fotka na rozdiel od dobrosrdečnej kamarátky neklame.
  • STAVTE NA DOPLNKY - každý štylista vám povie, že bez nich by to bola nuda. Šatky, pašmíny, opasky, výrazné náušnice, ci masívne náramky oživia každý outfit.
  • MAJTE DOMA ZÁCHRANU - každá z nás sa občas cíti na sto kíl. Čierne skinny džínsy a úzke sako zachránia každý váš tučný deň.