Najdrahšie kozmetické produkty obsahujú výťažky tých najobyčajnejších bylín. Zožente si jednoduché bylinky a ošetrite si svoje vlasy, nechty zničené od gél laku alebo opareniny z pod rúška.

Koruna krásy

Žihľava podporuje rast vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu. Stačí, ak si vývarom z nej opláchnete svoje kadere. Pitie žihľavového čaju vám pomôže k detoxikácii organizmu. Ak chcete vlasy zosvetliť, začnite harmančekovú kúru. Koreňom lopúcha si skrátite čas čakania na dlhé vlasy. Proti vypadávaniu sa i našim prababkám osvedčila breza a rumanček. Mäta zase pokožku hlavy schladí a vyrieši aj problémy s lupinami. Bazalka upokojí pokožku hlavy a pridáva sa do kondicionérov na lepšie rozčesávanie vlasov.

Dokonalá pokožka

V prípade problémov s akné pomôžu harmanček, tymian či šalvia, ktoré sú vhodné na mastnú pleť. Stačí, ak dve lyžice ktorejkoľvek z byliniek zalejete ½ litrom vody a necháte vylúhovať 15 minút. Do vlažného odvaru potom namočte vatové tampóny a priložte na pleť. Akné vás zbaví aj baza čierna, ktorú si pripravíte rovnakým spôsobom. Pri liečbe znásobíte ich silu zaliatím bielym páleným alkoholom alebo liehom. Nechajte lúhovať. Vzniknutú tinktúru zrieďte vodou a nanášajte na postihnuté miesto.

Tento spôsob však nie je vhodný na suchú pleť. Pokožku na tvári vám dokonale vyhladí ibiš lekársky. Stopy po divokom žúre zahladíte pomocou nevädze. Jej kvet povarte 15 minút a vychladnutý odvar si priložte na oči. Vylieči aj očný zápal. Na upokojenie podráždenej pokožky použite medovku, tymian alebo harmanček.

Zdravé nechty

Hladké nechty vám zaručí odvar zo žihľavy a prasličky roľnej. Po vychladnutí si do nich striedavo namáčajte nechty. Levanduľa vydezinfikuje nechtové lôž - ko a pripraví nechty na manikúru. Pôsobí antibakteriálna a upokojujúco. Ak vás trápia žlté nechty, skúste si ich každý deň potrieť šťavou z citróna. Keď k tomu pridáte aj zopár kvapiek levanduľového oleja, budú mať nádherný lesk.