Fíha! Ten Majk Spirit má ale štýl, povedali si módni fajnšmekri, keď ho na odovzdávaní Slávika videli v originálnom outfite. A po Ivici Slávikovej, ktorá na jednej párty žiarila v zelenej neónovej sukni skombinovanej s džínsovou bundičkou, ľudia z módneho fachu pozerali s obdivom. Má v tom prsty extravagantná dvojica, ktorá na Slovensko priniesla nový módny vietor.

„Luxusný trash“!

„My dvaja používame materiály, ktorých by sa mnohí módni návrhári možno ani nedotkli. Pracujeme ako malé deti s legom – spájame hocičo s hocičím,“ smeje sa Milan, ktorý popri navrhovaní stíha študovať na vysokej škole a ešte sa živí aj ako vizážista. Luxusný trash, čiže čosi ako smetný kôš. Tak opisuje Klementína svojský štýl dvojice, v ktorom sa obaja našli. „Spočíva v tom, že si oblečiete prakticky čokoľvek s čímkoľvek a doplnkami to doladíte tak, aby to všetko spolu sedelo,“ vysvetľuje mladá návrhárka, ktorá má za sebou nielen päť rokov na VŠVU, ale aj skúsenosti v modelingu. A ako sa títo dvaja našli? „Bývali sme na jednej ulici a ani sme o sebe nevedeli. Dala nás dokopy naša kamoška, práve sme boli na ceste do fitka, a odvtedy sa naše životy uberajú iným smerom,“ spomína Milan. Odvtedy vraj chodia spolu všade.

Všetko odštartoval úspech v New Yorku

Niekto úspechom v zahraničí končí, iní začínajú, tak ako sa to stalo im. Svoj módny biznis odštartovali za veľkou mlákou. „Všetci vyzerali ako cez kopirák. Obchody boli plné rovnakých vecí, rozdiel bol iba v cene. A tak sme začali oblečenie prerábať, potom sme si ho obliekli a vyrazili v ňom na párty. V New Yorku sa naše outfity začali ľuďom páčiť a často sme sa vďaka tomu dostali aj na žúrky, kde by nás inak nepustili,“ prezrádza tmavovlasá modelka, ktorá si spolu s Milanom povedala, že keď má ich móda úspech v Amerike, možno sa bude páčiť aj doma. Na konzervatívnom Slovensku. A páčila sa, preto extravagantná dvojka nedávno stvorila firmu Factory WTF. Tak sa volá značka, pod ktorou chcú ponúkať svoje neprehliadnuteľné a hlavne „iné“ modely. Tá ich inakosť sa páči, veď ich kúsky si už obliekli nielen Majk Spirit či Ivica Sláviková, ale aj Erika Judínyová, moderátorka Fashion TV Jana Mutňanská, či dokonca futbalista Vlado Weiss ml. A asi nie je náhoda, že šikovné nápady dvojice si všimla aj značka topánok, s ktorou rozbehli lukratívnu spoluprácu. „Oslovili nás, tak sme navrhli líniu obuvi, ktorá sa bude predávať až v štyroch štátoch. Chystáme aj novú jesennú kolekciu, no pripravujeme ju z nositeľnejších kúskov.“

Inšpirácia bezdomovcami?!

A kde rebelantské duo berie všetky tie výstredné nápady? „Inšpiruje náš bežný život, dokonca aj miesta, kde sa dostaneme iba náhodou. A niekedy len vďaka tomu, že sme tak trochu nezodpovední,“ smeje sa Milan, ktorý má so svojou partnerkou spoločný šatník aj spoločnú veľkosť. „Pravidelne sa stáva, že si na seba navlečieme oblečenie toho druhého,“ prezrádza Klementína, ktorú vie nadchnúť aj bezdomovec na ulici. „Múza je všade naokolo, dokonca aj v obchode so stavebninami. No najviac nás inšpiruje zahraničný šoubiznis.“ Extravagantná dvojica si však myslí, že Slovensko je v móde stále konzervatívne a páčilo by sa im, keby sa ľudia viac uvoľnili a menej riešili to, čo majú ostatní na sebe. Milan o tom vie svoje, veľmi rád totiž chodí po uliciach Bratislavy v poriadne bláznivých modeloch. „Našťastie, mám okolo seba ľudí, ktorí môj imidž neriešia. Keď idem do mesta v legínsach, nezdá sa mi, že by s tým niekto mal nejaký problém. A keby aj, je to jeho vec. Ak sa ráno rozhodnem, že pôjdem do obchodného centra v župane a papučkách Hello Kitty, nikto mi v tom nezabráni,“ smeje sa Milan a myslí to úplne vážne. A keď to urobí, môže si byť istý, že mu pri tom bude robiť spoločnosť jeho Klementína. Pokojne aj v kostýme Batmana.

Čo vám dodá štýl podľa Milana & Klementíny

Klementína:

Neónové laky Orly – majú neodolateľné farby a krásne doplnia každý outfit

Farebné vysoké vybíjané čižmy – záležitosť, ktorú v nasledujúcom období nesmiete ignorovať

Guerlain parfum – vôňa je dôležitá a táto sa musí podľa mňa hodiť každému

Štýlové vizitky – farebné trblietavé vizitky jednoducho dopĺňajú náš štýl

Honey bronze Shimmering Oil, The Body Shop – absolútne dokonalá kozmetická vychytávka, nielen na leto, ktorá podporí opálenie

Milan:

Mejkap z Make-up Studio – dokáže prekryť aj modriny z diskoték

Vybíjané pánske topánky – to k tejto zime patrí, pretože rockerský imidž bude in

Oversize zvršky – dajú sa nosiť ku všetkému a pri každej príležitosti

Prada Capretto Pop 2 čiernej farby – keď ju miluješ, nie je čo riešiť