Obliecť si k sandálikom či lodičkám, a ešte k tomu otvoreným, ponožky alebo pančušky, máme v hlavách vryté ako hotovú katastrofu! Rok čo rok sa pri pohľade na niektoré takto obuté dámy na plese chytajú za hlavu aj módni štylisti. No zdá sa, že aktuálna sezóna pohla aj týmto klišé a z prešľapu sa stal trend.

Prijmú to ženy?

Čo na to hovorí vychytený štylista Andrej Kusalík, ktorému sa do rúk zverujú také hviezdy ako Dominika Navara Cibulková, Erika Judínyová či manželka českého premiéra Monika Babišová? „Keď som videl poslednú módnu šou Chanel, ktorá bola v Grand Palais v Paríži a odohrávala sa na imaginárnych strechách francúzskych domov, všimol som si, že modelky mali na sebe hrubé čierne pančuchy 80- až 100-denové a obuté mali iba sandáliky so štrasom. Myslím si, že to je náš bežný model, ktorý vidíme na stužkových roky-rokúce, a my, ktorí sa trošku orientujeme v móde, to berieme ako najväčšie módne faux pas, rovnako ako silikónové ramienka podprseniek,“ hovorí.

„Zrazu do toho išiel Chanel a iné módne značky. Myslím si, že otázkou bude, či to u žien prejde, alebo nie. Ale podľa mňa áno, lebo keď je takýto silný trh, tak to asi bude fungovať,“ myslí si.

V hrubých pančuškách a štrasových sandálikoch sa premávali modelky na poslednej prehliadke Chanel.
V hrubých pančuškách a štrasových sandálikoch sa premávali modelky na poslednej prehliadke Chanel.
Zdroj: Profimedia.sk, Instagram